Mikulenka vybojoval další titul

V Praze se poslední únorový víkend uskutečnilo halové Mistrovství České republiky mužů a žen, na kterém měla frýdecko-místecká atletika jednoho zástupce. Peter Mikulenka startoval v běhu na 3000 metrů. Hned na startu vypadl jeden z favoritů Michal Šnebergr, který ulil start a byl diskvalifikován. Od začátku šel Mikulenka do čela, kde se střídal ve vedení s dalším z favoritů Lukášem Kourkem. A oba nasadili takové tempo, kterému nikdo ze soupeřů nestačil. Již po kilometru byla tato dvojice osamocená a bylo jasné, že si rozdělí nejcennější kovy. Při náběhu do posledního kola frýdecko-místecký běžec protáhl krok a časem 8:19.39 minuty s přehledem zvítězil, čímž obhájil svůj mistrovský titul.

Filipec a Trybula na stupních vítězů

Stejný šampionát proběhl v Praze i v kategoriích dorostu a juniorů. Přes absenci několika opor, které halu vypouští (Lukeš, Štefek), přivezli mladí atleti Tělovýchovné jednoty Slezan Frýdek-Místek ze Stromovky dvě medaile. Stříbrnou medaili mezi dorostenci vybojoval v běhu na 1500 metrů Tomáš Filipec, navíc v novém oddílovém rekordu 4:10.15 minuty. Bronz přidal ve skoku vysokém juniorů Martin Trybula výkonem 1.96 metru. Dvě finálová umístění vybojovala ještě dorostenka Petra Čaganová, který doběhla osmá na 3000 metrů a sedmá na poloviční trati.

Rohálovská desítka

V Prusinovicích se konal 17. ročník populární Rohálovské desítky. Tradičně na ni vyrazila skupina frýdecko-místeckých atletů a mezi několika stovkami mladých běžců si nevedla špatně, i když proti minulým letům to bylo přece jen slabší. Dvě vítězství si připsali Kristýna Škanderová (ročník 1999) a Jakub Zemaník (1995). Druhá místa vybojovali Helena Benčová (1998), Lukáš Holub (2001), Vladimír Šmiřák (1996) a na bronzový stupínek se postavil Miroslav Benčo (1996).

(zd)