Alespoň o tom svědčila včerejší tisková konference v Ostravě před srpnovým golfovým turnajem PGA European Tour, který se uskuteční v Čeladné. „Bude to týdenní golfový festival. Jedná se sice o první ročník, ale naše plány jsou dlouhodobé s výhledem na příštích deset let,“ poznamenal Kovarčík, který před lety v Ostravě stál za pořádáním turnaje IPB Czech Indoor.

Čeladnou si pro pořádání turnaje nevybral náhodou. „Nechali jsme si v Londýně u renomované firmy udělat studii a Beskydy nám vyšly jako ideální golfová lokalita. Hovoří pro ně krásné prostředí i spousta hřišť v okolí. Počítáme totiž s tím, že na turnaj přiletí až dvacet tisíc hostů, kteří si kromě sledování hry budou chtít i golf zahrát,“ podotkl Kovarčík.

Turnaje, který se uskuteční od 27. července do 2. srpna na hřišti Prosper Golf Resortu Čeladná, se zúčastní hráči evropské špičky. „Prize money činí 2,5 milionu eur, což nám zaručuje silnou soupisku. Hospodářská a ekonomická krize hraje pro nás, protože někteří hráči se nám hlásí sami a nemusíme za ně platit. I federací PGA jsme byli upozorňováni, abychom na startovném zbytečně nerozhazovali,“ řekl Kovarčík.

Jeho plány s turnajem jsou vysoké, což potvrdil i některými dalšími výroky. „Když jsem před lety do Ostravy přivedl tenisový turnaj IPB Czech Indoor, tak jsem prohlásil, že fanoušci uvidí Andre Agassiho. Nyní říkám, že do Čeladné přivezu Tigera Woodse,“ šokoval novináře Kovarčík. „Byl bych špatný manažer, kdybych ho chtěl už na první ročník, protože nás ještě čeká hodně práce. A taky v pořádání se budeme chtít zlepšovat. Ale můj plán je takový, že do pěti let bych tady chtěl Tigera Woodse mít.“ Promotér turnaje podepsal s PGA European Tour kontrakt na pět let s pětiletou opcí.

Strach nemá Kovarčík ani z toho, že by se turnaj už kvůli ekonomické krizi neuskutečnil. Rozpočet turnaje, který činí asi 100 milionů korun, je pokrytý. „Nemusíme chodit za pány Dalíkem nebo Tvrdíkem a žádat je o peníze. Musím ocenit přístup Moravskoslezského kraje, který si uvědomuje, jak velká sportovní a společenská akce se bude v Čeladné konat. My chceme, aby se turnaj konal každý rok, což je velký rozdíl třeba proti světovému šampionátu v lyžování. S oblibou taky při jednáních s partnery říkám, že mistrovství světa jsme tady měli v roce 2004 a dalších šestnáct let tady nebude,“ poznamenal Kovarčík.

Turnaj PGA se v Česku uskuteční po dvanácti letech, naposledy se konal na Karlštejně. „Česko patří k nejdynamičtěji se rozvíjejícím zemím v Evropě. Jen si vezměte, že před dvanácti lety tady byly registrovány tři tisícovky hráčů. Nyní tady máme osmdesát hřišť, 130 klubů a 90 tisíc registrovaných hráčů,“ uvedl Kovarčík. Pořadatelé počítají s tím, že dají šanci českým hráčům. V Čeladné se bude konat taky kvalifikační turnaj.