Start i cíl amstrdamského maratonu je na olympijském stadionu, který byl postaven před hrami v roce 1928. „Celkem se nás do Holandska vydalo šest závodníků se svými partnery. Čtyři si zaběhli maratón, a to Tomáš Závodný, Zdeněk Matušek, Miroslav Fáček a Vlaďka Horáčková. Já jsem pak společně se svou ženou Yvettou běžel půlmaratón," osvětlil Petr Král, civilním zaměstnáním pedagog. „Amsterdam je krásné město plné stromů a parků, nádherných památek, vodních kanálů a obrovského množství všude přítomných cyklistických kol a cyklistů. Kromě návštěv historických památek, muzeí a výletech lodí po kanálech, jsme se byli podívat i na fotbalovém stadionu slavného Ajaxu. Je to obrovský moderní komplex, se spousty hřišť zasazený do zeleně," podělil se se zážitky Petr Král.

Amsterdamského půlmaratonu se nakonec zúčastnilo celkem 14 252 závodníků. „Já jsem doběhl na 2575. místě, manželka pak skončila mezi ženami na 753. místě. Byl to pěkný a rychlý závod. Perfektně připravený ze strany pořadatelů. Všude kolem trati bylo mnoho diváků a mnoho kapel, muzikantů, kteří hráli po celou dobu hlavních běhů. Oba jsme si dokázali vylepšit svá osobní maxima, takže určitě jsme se závodem spokojeni," řekl po návratu do vlasti Petr Král, který prozradil, že sport jej provází celým životem.

„Manželka hrávala basketbal za ženy Frýdku-Místku a následně i za NHKG Ostrava. S běháním začala před třemi lety při závodu Hornická desítka a potom už u tohoto sportu zůstala. Já jsem ještě v loňském roce hrával aktivně fotbal v Metylovicích, a jak jen to časově šlo, tak jsem manželku po závodech doprovázel. I mě to chytlo, když jsem vloni běžel svou první desítku v Dolní Lhotě u Ostravy. Hned na to jsem se přihlásil na první půlmaratón, který se konal v Bělském lese v Ostravě. Poté následovaly další a další závody v republice, Pardubice, Olomouc, Boskovice, Bratislava, ale neběháme jen po silnici. Zkusili jsme si extrémní závody, jako 24 hodinovka na Lysé hoře, Radegastovu výzvu, Goral maratón, Beskydskou sedmičku, Beskydský Čtyřlístek, či Ondřejnickou patnáctku," prozradil Král.

Ten se svou sportovní aktivitou nezahálel ani v letošním roce. „Společně s manželkou jsme se účastnili celkem čtrnácti závodů v terénu i na silnici, a to v různých vzdálenostech, od 10 km do 85 km. Amsterdam byl takovým naším vrcholem sezony, takovou třešničkou na dortu, jak se říká. Dnes se zúčastníme Hornické desítky, a pokud zdraví bude sloužit (v březnu mi bude totiž 55 let), začneme se s manželkou připravovat na lednový závod 24 hodin na Lysé hoře," svěřil se s nejbližšími plány Petr Král. A co bude dál?

„To se teprve uvidí. Už 16. listopadu začíná futsalová soutěž okresů Frýdek-Místek a Nový Jičín, tak doufám, že v družstvu Vicheru budu ještě platným hráčem. A v příštím roce na podzim bychom chtěli ještě zkusit půlmaratón v italských Benátkách, anebo v německém Mnichově," uzavřel povídání bývalý fotbalista frýdecko-místeckého Slezanu.