Petr Štolcar: Leváky brankáři moc rádi nemají

Frýdek-Místek – V 11. kole nejvyšší házenkářské soutěže přivítali hráči SKP Frýdek-Místek na domácí palubovce mistrovský tým Karviné. Domácím házenkářům se ani v letošní sezoně příliš nedaří, takže se dala předem očekávat jednostranná záležitost favorita. Jenže opak byl pravdou.

24.11.2009

Petr ŠtolcarFoto: Zdeněk Šrubař

Pětistovka diváků se v prvním poločase nestačila divit. Frýdecko-místecký gólman Petr Štolcar přiváděl neskutečnými zákroky hostující hráče k zoufalství, takže nebylo ani divu, že těsně před poločasem svítil na ukazateli skóre stav 18:12 pro domácí. Po změně stran již Karvinští zabrali a v závěrečné desetiminutovce dokonce otočili nepříznivý vývoj ve svůj prospěch. Domácím hrdinou byl i tak brankář Štolcar, který dosáhl na 43% úspěšnost. „Petr podal v tomto zápase opravdu velice dobrý výkon. V pohárovém zápase se Zubřím se ještě na jeho kvality spolehnout můžeme, poté však bude muset pracovně odcestovat do Číny, takže nám bude chybět v zápasech s Duklou a Lovosicemi. Na závěrečný letošní duel v Hranicích už by ale měl být. Proto bychom chtěli povolat mladého brankáře Víta Pyška, který hostuje v zuberském SCM a střídavě pak startuje v našem starším dorostu,“ řekl vedoucí frýdecko-místeckého týmu Petr Mazur.

Po zápase s mistrovskou Karvinou domácího brankáře Petra Štolcara vyzpovídal sportovní redaktor Frýdecko-místeckého a třineckého deníku.

Petře, proti Karviné jste podal famózní výkon. Přesto jste ale nakonec o dvě branky prohráli…
No, je to zkrátka tak. Já do branky chodím proto, abych něco chytil. Proti Karviné se to jakž takž vydařilo, jenže zápas se hraje celých šedesát minut a u nás je vidět, že těch posledních deset minut takticky nezvládáme. Měli jsme tam tři sedmičky, které brankář Mrkva bravurně zlikvidoval. Takže kdybychom ty šance proměnili, dopadlo by vše asi jinak. My jsme ale dnes zahráli opravdu skvěle. Těch padesát minut se držíme, ale závěr jsme opět nezvládli. Takto my prohráváme spoustu zápasů. Kdybychom to zvládali, tak teď nemáme jen čtyři body, ale například deset.

Takže se vaše zápasy vesměs lámou kolem té padesáté minuty?
Ano, je to tak. V těchto fázích hry bychom měli zapínat na druhý převodový stupeň, ale my tam naopak dáváme někdy zpátečku.

Myslíte si, že je to ve fyzické připravenosti týmu a nebo to bude spíše v hlavách jednotlivých hráčů?
Fyzičkou to nebude. Ti naši mladí kluci natrénováno mají a tréninky mají kvalitní. Je to prostě v jejich hlavách, v nevyzrálosti a také v taktické nepřipravenosti těch hráčů.

Překvapil vás výkon mistrovské Karviné, která s vámi 51. minut vlastně prohrávala?
Já to až tak podrobně v extralize nesleduji, připravuji se pečlivě zápas od zápasu, ale určitě ten jejich výkon nepatří zrovna k těm povedeným. Dnes měli asi slabší chvilku. Ale neřekl bych, že by nás měli podcenit. Co jsem slyšel od kluků v kabině, tak Karvinští mají proti Frýdku tradičně slabší zápasy, nedaří se jim.

V karvinském dresu se hodně dařilo Ondřeji Šulcovi, který vám dal dvanáct branek. Jak je těžké se na takového střelce vůbec připravit?
Ondra je levoruký hráč, což je vždycky hodně nepříjemné. Z těch leváků mají většinou gólmani strach, jelikož ta jejich ruka se velmi špatně čte. Právě Šulc ty míče strašně dlouho drží ve výskoku a je těžké neudělat pohyb předem a tím mu vlastně napomoci. Dnes jsem tam měl pár momentů, kdy jsem se dopředu pohnul a on pak mohl pohodlně skórovat. Je to ale reprezentační hráč, takže parametry na to, aby jednou hrál někde výše, určitě má.

V tomto týdnu na vás čeká série tří velice těžkých zápasů. Vedoucí Karvinou již máte za sebou, ve středu večer vás čeká v osmifinále poháru vicemistr ze Zubří a v sobotu zajíždíte na horkou půdu pražské Dukly. Jak bude těžké zvládnout tuto sérii?
My jsme si s klukama v kabině řekli, že po těch nevydařených zápasech v Třeboni a v Přerově se musí něco změnit. Teď nám zkrátka nepůjde až tak o body, jako spíše o fakt, abychom začali mít z házené opět radost, abychom na hřišti bojovali a také abychom proti těm silným soupeřům dokázali všem, že tu házenou ve Frýdku-Místku hrát umíme. Nechceme v těchto zápasech propadnout o patnáct či dvacet branek, ale když tak prohrát o ty dva tři góly. Pak ale musíme proti té dolní pětce konečně začít vyhrávat.

24.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Pavol Lukša

ON-LINE rozhovor se starostou Čeladné Pavolem Lukšou

AKTUALIZUJEME

Jednoho muže vlak zabil, druhého jiný vlak těžce zranil

Od neděle se mohou na horách tvořit sněhové jazyky

Od nedělního poledne se mohou v horských oblastech Česka místy tvořit sněhové jazyky, ojediněle i závěje. Na horách napadne do pondělního večera většinou deset až 25 centimetrů nového sněhu. Na návětří hor může na některých místech napadnout až 40 centimetrů, a to hlavně v Krušných horách a na Šumavě.

Janek Ledecký: Vánoční koncert bude letos mix hitů

Janek Ledecký chystá tradiční vánoční turné, na kterém posluchači uslyší písničky z nové desky. Ve středu 22. listopadu zavítá jedna z našich nejznámějších hudebních hvězd do divadelního sálu v třinecké Trisii. Koncert začne v 19 hodin, vstupenky se prodávají v cenovém rozmezí 390 až 450 korun.

Valcíři konečně slaví vítězství na půdě soupeře

Druholigoví fotbalisté Frýdku-Místku se konečně dočkali v letošním ročníku tříbodové radosti z trávníku svého soupeře.

Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.