Osmadvacetiletá hráčka hraje ve Frýdku na postup libera. „S volejbalem jsem začínala v Ostravě, kde jsem pak přes dorostenky a juniorky přešla do kategorie žen. Poté jsem však dostala nabídku reprezentovat Českou republiku v plážovém volejbale, tak jsem odešla na pět let do Brna. Přes zimu jsem hrála první ligu za Moravskou Slavii,“ prozradilo na sebe sympatické libero.

Po úvodním domácím vítězství nad pražskou Slavií, poslal extraligový los sokolky na palubovku Královopolanek. Frýdek tam však nečekaně lehce prohrál 0:3. „Brňanky se na nás velice dobře takticky připravily, takže první dva sety byly z naší strany hodně špatné. Ve třetím setu jsme vedly o dva tři body, jenže jsme zklamaly v koncovce, když jsme dvakrát zaútočily do autu. Škoda, pak by ten zápas mohl vypadat jinak,“ vrátila se k první letošní porážce Petrová.

V domácím prostředí jsou však sokolky prozatím stoprocentní. O minulém víkendu se o tom přesvědčil i nováček soutěže ze Střešovic, který na frýdecko-místecké palubovce pobyl něco málo přes hodinu. „Bylo to těžké utkání na koncentraci, jelikož já se s míčem potkala vždy tak jednou za set. Musím si na to ještě zvyknout, u plážového volejbalu jsem byla v akci neustále. Zápas jsme však měly pod kontrolou,“ řekla k poslednímu zápasu Tereza Petrová. Ta si návrat na severní Moravu pochvaluje. „Bylo to velice příjemné se zase tady vrátit. Ve Frýdku jsou navíc bezvadné podmínky a já jen doufám, že to z naší strany bude ještě lepší a lepší,“ usmála se Petrová.

TEREZA PETROVÁ
Narozena:
25. března 1982 v Ostravě
Kariéra: Mittal Ostrava, MS Brno, Frýdek-Místek