V sobotu 10. ledna se v místecké hale při SPŠ F-M uskutečnil halový závod v rybolovné technice pod názvem – Memoriál Karla Světelského staršího. Závodu se kromě domácích závodníků zúčastnili také sportovci z polských Katowic, dále pak z Kroměříže a Jablunkova. Že se jednalo i o kvalitně obsazený závod, tak o tom hovořila i startovní listina, ve které byli současní či minulí reprezentanti Čech a Slovenska, včetně šéfa polského Castingu Targosze a několikanásobného mistra světa Karla Světelského z Frýdku-Místku.

Startující závodili ve třech terčových disciplínách (muška skish, zátěž arenberg a zátěž skish), přičemž každý ze závodníků obcházel tyto disciplíny celkem dvakrát. Původně plánovaný záměr organizátora, vyhodnotit pouze jedinou kategorii, se po přihlášení většího počtu žen změnil a nakonec byly vyhlášeny kategorie mužů i žen.

Mezi ženami se z celkového vítězství radovala Joanna Lang z polských Katowic. Mezi muži probíhal boj až do posledního hodu, kdy se nakonec stal vítězem domácí Libor Pierzyna, na druhém místě se umístil Pavel Stopa z Polska a třetí příčku obsadil další domácí borec Karel Světelský.

Samotní soutěžící se pak shodli na tom, že celý závod byl kvalitně připraven a vše probíhalo tak, jak mělo. Vypovídá o tom i příslib závodníků, že se napřesrok do Frýdku-Místku rádi opět vrátí. „S přáteli z Frýdku-Místku jsme v úzké spolupráci již několik let a velmi rádi se účastníme všech akcí, na které dostaneme pozvání. Tento závod byl prvním v novém roce a ukázal, kde musíme do hlavní sezony ještě přidat. Jsem moc rád, že se hlavní pořadatel Alex Román pustil do takovéto věci a doufám, že se podobné halové závody přiřadí mezi několik dalších sportovních akcí, ve kterých můžeme naší spolupráci prohloubit,“ řekl šéf polského Castingu pan Targosz.

Spokojenost vyjádřil také Alex Román, který při vyhlášení vyzvedl důležitost setkávání se i mimo hlavní sezonu a to jak s českými závodníky, tak i se závodníky ze sousedního Polska. „Tyto halovky jsem organizoval letos poprvé a doufám, že to nebylo naposledy. Jsem rád za slušnou účast, jen mne trošičku mrzí, že přátelé z ostatních míst naší republiky na poslední chvíli svou účast odřekli. Příští rok se pokusím tento závod zorganizovat znovu a přilákat zde více závodníků nejen z Čech a Polska, ale také i ze Slovenska a dalších okolních zemí. Rád bych poděkoval vedení SPŠ v Místku za poskytnutí haly, ČRS MO2 – Casting FM za zapůjčení potřebného vybavení, rozhodčím a nakonec i všem zúčastněným. Těším se na další ročník a všem přeji do nového roku jen ty nejlepší výkony,“ zakončil vydařenou závod Román.