O dvě prvenství se na tratích 100 m znak a 200 m znak postarala Vendula Janáčková, která navíc skončila ještě dvakrát třetí na 200 m VZ (tady s výrazným zlepšením svého osobního rekordu, pozn. red.) a 100 m PZ.

Mladí plavci z Plaveckého oddílu Frýdek-Místek.

Dalším přeborníkem oblasti se stala Karla Chlopčíková, která na trati 100 m prsa získala hned v úvodu na své soupeřky pětivteřinový náskok a do cíle nakonec doplavala v čase 1:23,0 minut. „Káji se dařilo i na padesátce volným způsobem a dvoustovce prsa, kdy skončila vždy druhá. Na dvoustovce polohovky a stovce motýlek brala ještě bronz," chválil mladou plavkyni její trenér Radek Kodajek.

Toho potěšily i výkony ostatních jeho svěřenců. Petr Mrázek s Klárou Ličmanovou zabojovali a výrazně si vylepšili své osobní rekordy. „Petr si dvoustovku prsa vylepšil o osm vteřin. To je bezva úspěch. I Klárka bojovala na stejné trati a její páté místo je příslibem do budoucna," dodal Kodajek. „Když k tomu všemu ještě připočtu bronz Jakuba Laníka na stovce motýlek, musíme být s vystoupením našich plavců spokojeni. Věřím však, že děti ještě poslední slovo neřekly a i na dalších závodech budou předvádět vynikající výkony," přeje si trenér plavců z PO Frýdek-Místek.

(lič)