Po třítýdenní herní pauze po skončení základní části Zubr extraligy vstupovali hráči SKP do bojů v play-out skupině s jedním plusovým bodem. Jejich prvním soupeřem byli hráči přerovského Sokola, který je již v letošní sezoně na domácí palubovce jednou porazil (28:24). A domácím se dařilo i tentokrát. Po poločase svítil na ukazateli skóre stav 18:14 pro Přerov.

Po změně stran se dlouhou dobu rozdíl ve skóre pohyboval kolem čtyř až pěti branek a zdálo se, že Sokoli utkání v poklidu dotáhnou do vítězného konce. Ovšem neříkej hop, dokud nepřeskočíš! V závěrečné desetiminutovce hosté zabrali a pomalu stahovali svou ztrátu. Přerovští však pod rozdíl dvou branek nešli a dotáhli zápas k zaslouženému vítězství. Poslední branku utkání vsítili hosté se závěrečným klaksonem a upravili tak na konečných 29:28 pro Sokol HC Přerov.

„Byla vidět nervozita z obou stran, dost technických chyb, nervozita v zakončení a my jsme na to hlavně v prvním poločase doplatili. Měli jsme problémy s obrannou fází, a když se nám podařilo soupeře ubránit, tak jsme toho nedokázali využít ke skórování. Poločas jsme prohrávali o čtyři branky a následně změnou obrany jsme se dostali do utkání, bohužel dlouhý čas druhého poločasu jsme se nedokázali dostat na dostřel menší, než těch čtyř branek. Soupeř náskok dlouho držel, a to naše snížení přišlo už pozdě. Domácí celý zápas vedli, takže je to jejich zasloužené vítězství,“ řekl k utkání hostující trenér Václav Straka.

„Na obou týmech bylo vidět, že si uvědomují důležitost utkání. Rozhodlo asi to, že se nám podařilo v prvním poločase vybudovat si sedmibrankový náskok. Ve druhé půlce nás pak soupeř hodně tlačil. Dělali jsme moc chyb v obraně, takže postupně Frýdek snižoval. V podstatě se opakovalo utkání ve Frýdku, jenže v opačném gardu, tam jsme dotahovali my, dnes dotahoval soupeř. Jsem rád, že jsme to první utkání zvládli, protože to byl pro nás hodně důležitý zápas především z psychické stránky. Ztratit doma dva body bude pro každé družstvo znamenat, že si akorát tak zadělá na problémy. Každý bude chtít doma vyhrávat, z venku se budou velice těžko body vozit,“ myslí si asistent domácího trenéra Richard Buček.

Strakovi svěřenci budou mít druhou možnost na zisk bodů v sobotu 3. dubna, kdy se od 17 hodin představí na palubovce Dvora Králové. Pro tým SKP by se toto utkání dalo nazvat „Zápasem roku“.