„Byl to těžký zápas, Beskydy hrály dobře do plných a všechno jim vycházelo. Za tři body jsme rádi,“ oddechl si smečař hostů Marek Lux po vítězství 3:1.

Black Volley mohl souboj zdramatizovat už ve druhém dějství, kdy vedl o čtyři body. „Projevila se naše nezkušenost, nedokázali jsme se srovnat s přerušením kvůli chybě v zápisu. To nás podle mého názoru stálo druhý set,“ připomenul domácí trenér Michal Provazník, že nově sestavený tým se zatím sehrává.

Zápas 2. kola extraligy volejbalistů VK Ostrava - Black Volley Beskydy 1:3.
Na drama pod sítí nedošlo. Beskydy v derby přehrály mladou Ostravu. Podívejte se

Ve vyhraném derby v Ostravě (3:1) se v dresu Black Volley představili univerzál Komorowski z Polska, blokaři Guimaraes z Brazílie a Olmedo z Argentiny, proti Dukle naskočily i další nové tváře - český univerzál Perry a ukrajinský blokař Danylov.

K překvapení se schylovalo ve vyrovnaném čtvrtém dějství. Beskydy v jeho koncovce několikrát vedly, měly i dva setboly (28:27, 29:28), ale o závěrečné body pro Duklu se postarali v útoku kubánský smečař Dias Gomes a na bloku Chorvat Nikačević. „V posledním setu to byl boj až do posledního balonu, který rozhodla větší zkušenost Liberce,“ konstatoval domácí kouč Michal Provazník.

Václav Daněk, bývalý český fotbalista, československý reprezentant a trenér, je členem Klubu ligových kanonýrů.
Fotbal? Spokojenost našel Daněk u bazénu. Co legenda Baníku dělá a jak to vnímá?

Extraliga volejbalistů - 3. kolo:

Black Volley Beskydy – Dukla Liberec 1:3 (-18, -19, 22, -29)

Rozhodčí: Kavala a Spáčil, čas: 121 min., diváci: 285.

Beskydy: Koloušek 8, Olmedo 4, A. Provazník, Benda 21, Guimaraes 8, Komorowski 2, libero Jelen - Motyčka, Mišek, Perry, 19, Danylov. Trenéři: Michal Provazník a Jakub Salon.

Liberec: Nikačevič 13, Ticháček 2, Lux 9, Krajčovič 8, Gavenda 6, L. Demar 16, libero Maar - Jemeljanovs 6, Staněk, Dias Gomez 13, Bryknar. Trenér: Martin Demar.