Jako první se jela časovka jednotlivců, která měřila osm kilometrů. Krátce po vydechnutí všech zúčastněných cyklistů vyrazil peloton na druhou etapu, která již vyzkoušela fyzickou připravenost závodníků na trase o délce 39 km. „Na okruhu čekaly na závodníky dvě stoupání, a to ve Skalici a v Lubně. Právě tyto kopce pelotony trochu od sebe rozdělily," řekl ředitel tohoto etapového závodu Pavel Krchňák. Cíl druhé etapy byl na Morávce, kde se spurtovalo o bonifikační vteřiny. „Vítěz získal k dobru pětadvacet vteřin, ten, kdo dojel čtvrtý, byl bonifikován pěti sekundy," prozradil Krchňák.

Právě získané vteřinky navíc mohly nakonec rozhodnout o celkovém vítězi závodu po třetí etapě, která měla cíl na vrcholu Lysé hory. Královská etapa donutila všechny amatérské cyklisty sáhnout si až na dno svých fyzických, ale i morálních sil. „Opravdu oceňuji, že i přes úmorné vedro a závěrečné osmi a půl kilometrové stoupání na Lysou horu, nedošlo k žádnému zkolabování. Svědčí to nejen o dobré připravenosti zúčastněných, ale i dodržování pitného režimu. Tento závod ukázal, že i amatéři se snaží dobře trénovat," pochvaloval si ředitel závodu Pavel Krchňák.

Patnáctý díl letošního seriálu SPAC absolvovalo 139 jezdců. Dalším závodem, který se opět koná v našem regionu, bude republikový šampionát amatérů.

Vítězové jednotlivých kategorií – kat. A (do 30 let): Ondřej Fierla - Team Forman Cinelli, kat. B (do 40 let): Tomáš Čer - Bikestyle.cz, kat. C (do 50 let): Tomáš Klášterka - CK Continental Frenštát p. R., kat. D (do 60 let): Oldřich Míček - TJ Sigma Hranice, kat. E (nad 60 let) Michal Buček - Racing Olešná, ženy: Nikola Bajgerová - KC Kooperativa SG Jablonec, junioři (15 – 18 let): Petr Trachtulec - CK Feso Petřvald.