Kadetky vyplenily východ Čech

Sokol Hradec Králové B – BK Frýdek-Místek 61:62

Frýdecká děvčata nastoupila v dalším mistrovském zápase na půdě velmi silného celku hradeckého Sokola. „Utkání začalo velmi nervózně, střelecky to bylo špatné na obou stranách. Neprosazovali jsme se ani při sólových nájezdech, když naše koncovka byla špatná. Nepřesná hra na obou stranách se promítala i do řady osobních chyb a časté střelby trestných hodů. V těch jsme naštěstí měli navrch," přiblížil začátek střetnutí trenér hostí Bohumír Přebinda.

„Ve druhé desetiminutovce dostala hra větší náboj a díky našim nepřesnostem šel soupeř na chvíli do vedení. My jsme však dokázali držet krok a před koncem první půle vylepšili skóre na rozdíl šesti bodů v náš prospěch. Po půli šel sice soupeř znovu do vedení, dokonce nám odskočil na rozdíl dvanácti bodů. Holky se ale dokázaly vyburcovat k vynikajícímu výkonu a skóre následně srovnat. Od té chvíle to byl nemilosrdný boj o každý míč a koš. Výsledek byl dlouho na vážkách a v osobních soubojích docházelo i k častým osobním chybám. Z přesných trestných hodů jsme opět těžili my, výborně je proměňovala především Šebestová. Její poslední dva úspěšné pokusy nás posunuly k cennému vítězství. Výborně pak zahrály ještě Broskevičová s Káňovou, pod košem kralovala Folvarčná," chválil své svěřenkyně trenér Přebinda.

Body FM: Broskevičová 16, Folvarčná 10, Lukácsová 9, Šebestová 9, Šenkeříková 7, Káňová 4, Tovaryšová 1, Ludková 1.

BK Pliska Studánka Pardubice – BK Frýdek-Místek 61:69

Pozdní noční přejezd do Pardubic a brzké ranní vstávání nebyly ničím příjemným před dalším zápasem. Do ranního utkání nastoupila ale hostující děvčata s obrovskou chutí. Zápas se z počátku pro frýdecké basketbalistky vyvíjel velmi slibně. „I když vstup do druhé půle lépe vyšel domácím hráčkám, které stáhly náš náskok na rozdíl pouhého bodů, nás tento okamžik nezlomil. Na hřišti naopak začala kralovat Broskevičová, která neuvěřitelnými kousky decimovala soupeřovu obranu a vynutila si velkou spoustu získaných faulů. Ani ostatní hráčky ovšem nezaostaly, byly střelecky při chuti a vrhly do zápasu všechny síly. Soupeře jsme přehráli herně i fyzicky. Závěr utkání pak patřil jednoznačně nám, výhra je zasloužená. Je nutné poděkovat všem holkám za předvedený výkon a nasazení v obou zápasech," radoval se ze dvou venkovních výher Přebinda.

Body FM: Broskevičová 25, Folvarčná 14, Lukácsová 11, Tovaryšová 7, Ludková 4, Šebestová 4, Šenkeříková 2, Sittová 2, Drabíková 2.

Mladší žákyně úspěšné jen z poloviny

Žákovská liga mladších žákyň (U14) dopadla pro domácí basketbalistky úspěšně jen v první hrací den, když vyhrály nad Krnovem. Následná porážka od Prostějova byla pak příliš vysoká.

„Obě utkání se povedly Ivě Kučerové. Šimíčkové pak vyšlo utkání jen s Krnovem. Proti Prostějovu naopak svou nedisciplinovaností umožnila soupeři snadno získat řadu košů. Opět jsme viděli spoustu neproměněných šancí z prostoru pod košem. To je bohužel náš strašák. Trestné hody v obou zápasech jsme proměňovali na více než padesát procent, to je slušné. Ale třiašedesát faulů za dva zápasy, to je moc. Je třeba, abychom opravdu důsledně bránili, pak nebudeme dostávat tolik bodů. Už druhý víkend nám chyběly Drabíková s Maléřovou," postěžoval si trenér týmu Miroslav Charvát.

BK Frýdek-Místek – TJ Lokomotiva Krnov 64:60

BK Frýdek-Místek – TJ OP Prostějov 46:84

Body FM za oba zápasy: Kučerová 35, Šimíčková 27, Losertová 13, Sommerová 10, Hudcová 7, Kučná 6, Marková 6, Konvičná, Zubková a Ručková po 2 body.

Muži prohráli až v prodloužení

Frýdecko-místečtí muži nastoupili před domácím poublikem proti BC Orlová a prohráli až po prodloužení. „Utkání jsme chtěli vyhrát, bohužel jsme ale neuspěli. Týmový duch nám tentokráte chyběl a naše nasazení nebylo optimální. Neproměnili jsme mnoho dobrých střeleckých příležitostí a v závěru jsme už nestačili fyzicky. V prodloužení jsme dokázali dát pouhých sedm bodů. Zato soupeř, i když přijel jen v sedmi hráčích, jich dal jednadvacet," vysvětlil příčiny porážky Petr Aleksa.

BK Frýdek-Místek – BC Orlová 77:91 po prodloužení

Body FM: Nogol 16, Aleksa 15, Roško 14, Hájek 12, Mojžíšek 8, Pachlopník 6, Lepík 4, Brys 2.

Minižákyně nestačily na Ostravu

Své mistrovské zápasy odehrály na domácí palubovce také frýdecké mladší minižákyně (U12). Ty nastoupily ve dvojzápase proti ostravskému soupeři. „Jsem toho názoru, že vždy jeden z týmů je lepší a ten druhý musí prohrát. Jenže také prohra se dá ocenit velkou chválou po dobře odvedeném výkonu. Jenže povrchní přístup našich děvčat k zápasům spolu s malou bojovností a nechutí vyhrát, byly příčinou našeho neúspěchu. Pochvalu si zaslouží Leona Riedelová, která v obou zápasech předvedla velmi bojovný a odhodlaný výkon. Kdyby takto hrála všechna děvčata, výsledky by vypadaly úplně jinak. Určitým zklamáním pro mě byla Nela Ručková, která, ačkoliv hraje o dvě soutěže výše, měla často problém se proti ostravským hráčkám prosadit," komentoval zápasy proti ostravskému soupeři asistent trenéra Lukáš Peter.

BK Frýdek-Místek – Basket Ostrava 35:55 a 46:58

Body FM za oba zápasy: Ručková 32, L. Riedelová 20, Vojkovská 10, Kuběnová 8, Mahdoňová 7, Bačová 2.

Starší minižákyně jednou vyhrály

Oba zápasy s Ostravou byly tahanicemi o každý bod, v tom prvním domácí děvčata prohrála, jelikož za poslední dvě minuty nedala ani bod. A to měla řadu vyložených šancí při střelbě z prostoru pod košem. „Druhý zápas začal ve větším tempu, ale naše holky asi nechtěly vyhrát o moc velký rozdíl a se soupeřem se tahaly o vedení do poslední čtvrtiny. Jednu chvíli to vypadalo, že snad nechtějí vyhrát vůbec. Nakonec zápas dotáhly do vítězného konce. Musím říct, že holky se pořád zlepšují a dělají nám radost. Ale také i to, že se musí na hřišti uklidnit, nebýt nervózní a hlavně hrát tak, jak jim to říkají trenéři. Těšíme se na další zápasy, až zase budeme bojovat o vítězství, protože porážek už bylo dost," řekl po druhém utkání trenér Marek Nogol.

BK Frýdek-Místek – SBŠ Ostrava C 63:66 a 49:44

Body FM za oba zápasy: Ručková 32, Konvičná 32, Staňurová 18, Kuchařová 14, Riedelová 6, Mahdoňová 4, Martynková 3, Zátopková 2, Jenišťová 2, Vojkovská 2.

Příští víkend hrají družstva BK Frýdek-Místek své mistrovské zápasy na palubovkách svých soupeřů. Vedení BK Frýdek-Místek zve talentovaná děvčata ročníků narození 2001 až 2004 do basketbalových přípravek na 1. a 5. ZŠ. Bližší informace najdete na webových stránkách našeho klubu. (kot)