Extraligoví házenkáři z Frýdku-Místku letos skončili devátí, ale chtěli výš. „ Našim cílem bylo play-off, což se nám nepovedlo. V play-out jsme si řekli, že když už tam jsme, tak budeme chtít uhrát aspoň to deváté místo, které nakonec máme," řekl pro Deník trenér Daniel Valo.

Co podle vás stálo za tím, že jste do play-off neprošli?

Důvodů je víc. Jedním z nich je smůla na zranění nebo předčasné konce několika našich hráčů, se kterými jsme nepočítali. Skoro celou sezonu nám chyběl Tomáš Sklenák, rozum a mozek hry, spoustu toho vynechal i Vojta Petrovský. S takovými ztrátami by se složitě popasovaly všechny týmy. Mimo hru byl i brankář Víťa Pyško, další hráči se k nám zase připojili až v prosinci. Dát tým dohromady, to někdy byla alchymie. A srážely nás ještě další věci.

Co máte na mysli?

Několik zápasů jsme prohráli o jediný gól. Těsně jsme padli i s finalisty z Karviné a Plzně. Občas nám chybělo štěstí. Problém ale taky byl, že až do posledního kola jsme nedokázali uhrát body na hřištích soupeřů. I když nám chybělo tolik hráčů, tak play-off bylo v našich silách. Bylo to těsné, ale bohužel. Jsme zklamaní, cíl jsme nesplnili, teď je ale třeba dobře se připravit na novou sezonu, abychom se dostali tam, kam Frýdek-Místek patří.

V play-out jste si mohli otestovat mladé hráče. Potěšili vás?

Jsem rád, že jsme jim dali šanci, nezklamali nás. Pomohli nám k tomu, že jsme v této fázi soutěže ani jednou neprohráli, navíc se nám povedlo vyhrát všechno i venku. Byla tam spousta výborných věcí, na kterých chceme stavět. Bylo taky fajn, že se nám vrátil Tomáš Sklenák. Byl to prostor k tomu, aby se zase dostal do zápasového tempa.

Bude pokračovat i v příští sezoně?

Probíhají rozhovory, ale nechtěl bych předbíhat, soupisku budeme zveřejňovat v nejbližších dnech. Někdo už u nás prodloužil, přijdou i noví hráči, ale fanoušci si musí na jména ještě chvíli počkat.

Zůstane u vás Mathias Choleva, který se letos dostal až do reprezentace?

Těší nás, že se dostal tak daleko, všichni jsme mu to přáli. Práce s mládeží je u nás dobrá, skoro celé mužstvo jsou naši odchovanci. Mathias sice pochází z Ostravy, ale vyhlédl jsem si ho už v mladším dorostu, kdy tady přišel. Je to správná cesta, na jeho výkonech, ale i u dalších mladých kluků, byl vidět velký potenciál. Naši mladí hráči měli nabídky z extraligy i ze zahraničí, bylo těžké je udržet, ale klíčoví hráči u nás zůstanou. Nápor nabídek jsme odrazili a udrželi jsme kádr tak, aby příští sezona byla lepší.

Co musíte udělat pro to, abyste za rok hráli výš?

Snažíme se poučit z letošní sezony. Chceme mančaft poskládat tak, abychom měly posty zdvojené nebo ztrojené. Je třeba, aby byl konkurenceschopný, abychom měli náhradu, když někdo vypadne.