Los skupiny frýdecko-místeckého týmu naháněl strach už jen na pohled. Kromě dalších dvou českých zástupců, se mezi soupeři Frýdku objevili houževnatí Lotyši, nebezpeční Němci a především obhájci druhého místa z roku 2007 – TJ A-FbO Nižná ze Slovenska.

Vstup do turnaje vyšel Frýdeckým mladíkům výborně. Proti týmu SSK Future lovil soupeřův brankář ze sítě balonek hned pětkrát, když se třikrát přesně trefil kapitán Frýdku Dominik Botek. Jednu branku pak zaznamenal jeho jmenovec Baran a Jaroslav Šodek. Za Future upravil kosmeticky skóre Michal Zeman. Také i ve druhého zápase, proti německým rudým Ďáblům, sršeli Frýdečtí velkým odhodláním a soupeři prakticky nedovolili žádnou větší brankovou příležitost.

Již před samotným utkáním hecoval vedoucí družstva Petr Řeha německou střídačku, že budou po zápase zničeni jako jejich malý plyšový maskot. Tak se také později i stalo. Florbalisté Frýdku-Místku rozstříleli Němce vysoko 7:1 a po pochybách na začátku turnaje vykřesali mladíci naději na úspěch ve skupině. Zápas s německými Ďábly tradičně řídil frýdecko-místecký lodivod Dominik Botek, který se opět blýsknul hattrickem. Utkání se také vydařilo Davidu Grossmannovi, který vsítil dvě branky. Po jednom gólu si pak připsali Jan Muroň s Vaškem Šťotkou.

„Ve třetím utkání na nás čekaly odevzdané Královské Vinohrady. Tento duel byl jen přehlídkou našich spálených šancí. Do 7. minuty svítil na ukazateli stav 0:0, a to i přestože měli kluci značně navrch. Pak naštěstí proťal naši smůlu David Grossman, který se v utkání opět zaskvěl dvěma úspěšnými zásahy. Utkání pak nabralo rychlý spád a do konce první části jsme Pražákům odskočili až na 6:0. Ve druhé půli jsem chtěl po klucích, aby si se soupeřem již s chutí zahráli florbal. Z nádherně sehraného pozičního florbalu nakonec dokázali kluci ještě vytěžit dvě branky,“ chválil své svěřence trenér týmu Daniel Řeha.

Zatěžkávací zkouškou si Frýdečtí prošli v zápase s lotyšským SK Flo-Te. „Tato parta nezapřela, že Lotyšsko kdysi spadalo pod Sovětský svaz a svou houževnatostí a odhodláním, dala našemu týmu pořádně zabrat. Poprvé jsme na turnaji inkasovali první gól a vzápětí hned druhý. Sen o postupu ze skupiny se klukům začal pomalu rozplývat,“ vzpomíná kouč Daniel Řeha. Frýdečtí florbalisté se stále nemohli dostat do hry. Jako správný kapitán zavelel k obratu Dominik Botek, který hattrickem obrátil nečekaně průběh zápasu. Když pak přidal krásnou branku z rohu hřiště Baran, zdálo se, že je o osudu utkání rozhodnuto. Lotyši se však nevzdali a kontaktní brankou rázně duel zdramatizovali.

Závěrečné sekundy byly snad i pro toho nejotrlejšího pěkně kruté, ale Frýdečtí těsný náskok nakonec uhájit dokázali. „V závěrečném duelu ve skupině s favorizovaným vicemistrem Slovenska Nižnou jsme měli již jistotu postupu. Našim cílem bylo neprohrát s ostudou, jenže to se nakonec moc nepovedlo. Nižná nás porazila vysoko 8:2,“ řekl k poslednímu zápasu ve skupině trenér Řeha.

Ve čtvrtfinále narazili frýdecko-místečtí florbalisté na tým Vítkovic. „Můžu se přiznat, že Vítkovice byly velice přijatelným soupeřem. Už jejich postup byl překvapením, takže jsme si možná mysleli, že nám postup do semifinále nemůže uniknout,“ vzpomíná Řeha. Utkání, ve kterém se na obou týmech začalo projevovat nervové a hlavně fyzické vypětí z předešlých zápasů, vycházelo od úvodních minut Ostravským. „Troufnu si říct, že jsme měli v mnoha chvílích více ze hry, ale soupeř pak rychlým protiútokem nedal většinou našemu brankáři Matěji Číčelovi šanci. V hektickém závěru dokonce Matěj zlikvidoval trestné střílení,“ pochválil svého svěřence Řeha.

Vítkovice v závěru dramatického zápasu odskočily na vedení 6:4, které si již do závěrečného klaksonu pohlídaly. Do semifinále postoupili tedy Ostravští. „Jakmile utkání skončilo, tak jsem zůstal na lavičce jako opařený. Vůbec jsem nevnímal, že mi soupeřovi trenéři přišli podat ruce. Tolik mě tato porážka mrzela. Kluci prohráli pouze dvakrát a přesto jsme se museli s turnajem rozloučit. Když jsem pak přišel do šatny a viděl, jak všichni sedí se skloněnými hlavami, musel jsem jim všem moc poděkovat a utěšit je. Ani já se nakonec těm slzám neubránil, ale musím říct, že jsem na ty kluky hodně hrdý. Pevně doufám, že příští rok všem ukážeme, že jsme se mezi nejlepší osmičku dostali zcela právem,“ řekl po čtvrtfinálovém vyřazení trenér Frýdku-Místku Daniel Řeha.

„Své díky patří rovněž všem rodičům, kteří během turnaje dokázali svým ratolestem vytvořit nádhernou atmosféru. Dále pak realizačnímu týmu, který umožnil klukům zahrát si na takovémto turnaji, který mladým florbalistům jistě přinesl spoustu nových zkušeností a krásných zážitků. No a v neposlední řadě bych chtěl poděkovat všem hráčům, kteří dokázali, že když se hraje sport srdcem, tak se i z neúspěchu může stát úspěch,“ řekl na závěr vedoucí družstva Petr Řeha.