Proběhne tu první ročník Slavnosti bojových umění, na kterém porovnají kvalitu oddíly z celého frýdecko-místeckého regionu. „Známé i méně známé způsoby boje představí děti i dospělí. Dvouhodinovou show okoření také opravdoví mistři. Představí se mistr světa 2005 a 2. vicemistr světa 2007 v Taekwon-do ITF Michal Košátko nebo držitelé 3. danu v Aikido Jakub Hlosta a René Grygar,“ prozradil Radek Novotný z neziskové organizace CBU Satori, která tuto akci pořádá. „Slavnosti bojových umění by měly nabídnout inspiraci všem, kteří hledají vhodný sport pro sebe nebo své děti. Díky předvedení různých stylů si budou moci vybrat bojové umění podle obranné techniky, která jim vyhovuje,“ dodal Radek Novotný.

Taekwon-do využívá systém úderů a kopů, Kendo je neodmyslitelně spojeno se samuraji a meči, základem Karate je přesnost a Aikido je založeno na přirozených zákonech kruhu a spirály, a svými nenásilnými akcemi se podstatně odlišuje od jiných bojových umění. Všechna tato bojová umění si teď diváci budou moci na jednom místě prohlédnout a porovnat. „Rádi bychom s nabídkou cvičení seznámili také cizince, kteří k nám přijíždějí se svými rodinami a přináší do naší společnosti východní filozofii, z níž bojová umění vycházejí,“ konstatoval organizátor.

Zájemci se během akce také budou moci seznámit s plánem, podle něhož by ve Frýdku-Místku mělo vzniknout Centrum bojového umění s několika tělocvičnami a japonskou zahradou, která by byla volně přístupná veřejnosti. Slavnost začne v neděli 30. března v 15 hodin. Cena vstupenky je pro děti 50 a pro dospělé 100 korun.