Přehrada Olešná ve Frýdku-Místku patřila v sobotu dopoledne běžcům. Oddíl atletiky TJ Slezan tu totiž pořádal už 4. ročník Běhu kolem Olešné. Organizátory letos mile překvapila mimořádně velká účast sportovců, na start se jich postavilo přes dvě stě. „Na to, jaké bylo v posledních dnech počasí, je terén velmi dobrý. Sobotní počasí se ale mimořádně vydařilo a běží se navíc v příjemném prostředí Olešné, takže si myslím, že si závod běžci náležitě vychutnají,“ pověděl předseda pořádajícího oddílu atletiky TJ Slezan Josef Nejezchleba. „Mile nás překvapila velká účast závodníků. Přišlo jich dvě stě osm. Tak velký zájem jsme nečekali,“ usmíval se organizátor. Nejmladší účastnicí byla tříletá Nikola Chovanečková ze Štramberka a nejstarší sedmašedesátiletý Zdeněk Fejgl z Vratimova. „Závod byl prvním závodem 12.ročníku Běžecké ceny mládeže a 28.ročníku Běžecké velké ceny dospělých frýdeckomístecka. V nejmladších kategoriích byl rovněž dalším závodem Krajského poháru přípravek,“ vysvětlil Josef Nezezchleba.

Závodníky čekal krosový závod, podle kategorie běželi po travnatém a místy trochu rozbahněném terénu s mírným převýšením trať dlouhou od 500 metrů do šesti kilometrů.

„Trasa závodu je spíš náročnější, bahnitá a běží se trochu i do kopce,“ zhodnotila třináctiletá závodnice Michaela Vilamová z Ostravy. „Sport mě baví, atletice a hlavně běhu se věnuji už asi tři roky,“ dodala. V kategorii dvanáctiletých dívek zvítězila Veronika Siebeltová z domácího oddílu atletiky TJ Slezan. „Mám radost z vítězství. Snad se zadaří i příští týden na mistrovství republiky, kde budu také startovat,“ prozradila Veronika.

Předseda oddílu atletiky TJ Slezan byl s výkony svých svěřenců velmi spokojen. „Mladí běžci Slezanu Frýdek-Místek si vedli výborně. Vybojovali šest prvních, čtyři druhá a tři třetí místa,“ pochválil závodníky Josef Nejezchleba. O vítězství se zasloužili Michal Kvasňák (ročník 2000 a mladší), Helena Benčová a Dominik Janeček (1998–99), Veronika Siebeltová a Vladimír Šmiřák (1996–97) a Jakub Zemaník (1994–95). Druhá místa vybojovali Beáta Gazdová (2000 a mladší), Eva Pištěková (1998–99), Ladislav Šútora (1994–95) a dorostenka Petra Čaganová. Na bronzový stupínek se postavili Kristýna Škanderová a Zdeněk Martinák (1998–99) a Kateřina Siebeltová (1996–97).

Hlavní závod 4. ročníku měl jasného favorita a tím byl domácí Peter Mikulenka. Ten také svou roli jasně potvrdil, když na šestikilometrové trati nenašel přemožitele a časem 20,27 minuty s přehledem zvítězil. Mezi muži nad 35 let zvítězil opět domácí Daniel Šindelek za 23,30 minuty, nad 45 let Pavel Ševčík z Opavy, který trať zaběhl za 23,53 minuty a v kategorii nad 55 let Miroslav Přívětivý z Kopřivnice s časem 26,42 minuty.

Na ženy čekaly tři okruhy, tedy 3 kilometry a nejlépe si vedla Karolína Holušová z Opavy 12,20 minuty.