Prvoligová soutěž volejbalistů pokračovala dalšími dvěma kompletními koly. Hráči frýdecko-místeckého Black Volley Beskydy se představili na palubovkách Starého Města a SK Brno. „Proti rezervnímu týmu Zlína jsme nastoupili ve velkém stylu a zejména v útoku jsme byli téměř bezchybní. Od druhé sady nás ale začal v této činnosti soupeř přehrávat a v klíčových momentech se nám jakoby vytratila odvaha,“ viděl hlavní příčiny první letošní porážky trenér Beskyd Přemysl Kubala.

Ten dal v základní sestavě opět šanci duu nadějných mladíků Pospíšilovi s Trojčínským. „Od čtvrtého setu se k nim přidal další z našich juniorů Tomáš Prokůpek a především tato trojice získala i přes prohru velmi cenné zkušenosti,“ řekl Kubala. Ten v minulém týdnu absolvoval artroskopické vyšetření svého kolene, takže mužstvu na Slovácku na palubovce pomoci nemohl. „Kromě mě chyběla ještě trojice zraněných hráčů Bohačík, Borski a Raška, takže náš tým nemá v této chvíli moc možností na změny v sestavě,“ doplnil frýdecko-místecký kouč.

Co se týče souboje s Jihomoravany, tak i on nabídl velice zajímavou podívanou. „Proti mladému týmu Brna, složeného pouze z juniorů extraligového celku, jsme dali opět šanci našim mladíkům. Ti tak měli ideální příležitost konfrontovat se proti svým vrstevníkům, kteří jsou součástí širšího reprezentačního týmu juniorů,“ prozradil Přemysl Kubala.
Zápas byl velmi vyrovnaný a také bojovný. Nabídl ale rovněž i plno chyb, což bylo s ohledem věku hráčů na palubovce pochopitelné. „My jsme během střetnutí jen stěží hledali optimální rytmus, protože jsme vždy vyrobili sérii banálních chyb, což soupeř tvrdě trestal a nás to pochopitelně sráželo dolů. Po prohraném první setu a vedení soupeře 24:21 v setu druhém, to s námi moc dobře nevypadalo. Naštěstí se v té chvíli povedla bodová série Tomáše Jambora na servise, čímž jsme nejen otočili sadu, ale zřejmě i celé utkání,“ pousmál se bývalý český reprezentant.

Beskydy si tak z Brna odvezly výhru 3:2, ale s výkonem hostující trenér spokojen nebyl. „Jsem velmi nespokojen, v týmu budou muset nastat určité změny. Co kritizuji nejvíce, tak že jsme měli málo odvahy v útočné činnosti a na servisu. V obraně na síti mě mrzí neplnění taktických pokynů a ne příliš aktivní blok. S ohledem na vývoj tak mají dva získané body cenu zlata. Zápas rovněž ukázal, kde ještě máme rezervy,“ zdůraznil při hodnocení druhého duelu trenér BV Beskydy Přemysl Kubala.

STARÉ MĚSTO – BV BESKYDY 3:1 (-16, 26, 21, 20)
SK BRNO – BV BESKYDY 2:3 (20, -24, -27, 18, -20)

tabulka