Vyrovnaná úvodní třetina se pro Třinec nevyvíjela dobře. Zatímco třinečtí střelci hořeli, na druhé straně se dokázal trefit útočník Bárta. Černá chvilka přišla pro Oceláře ve 27. minutě. Tu zahájil svým vyloučením Matěj Kormanec a po čtrnácti vteřinách se mohl díky Řiháčkovi vrátit zpět do hry - 2:0. To však ještě netušil co přijde. V téže minutě dokázali Znojemští nasázet do třinecké branky ještě další dva míčky.

Nedisciplinovanost Slezanů nepustila hosty do nějaké vážnější šance v závěru druhé třetiny, navíc dvě a půl minuty před koncem Vlček vlastním gólem pečetil stav na hrozivých 5:0.

Svěřenci trenéra Jochmana se nevzdali a v úvodu poslední části jich bylo plné hřiště. Ve 44. minutě se dokázali projevit i gólově. Nejprve překonal brankáře Dejmala Plášek, o 22 vteřin později se do střelecké listiny zapsal i Žák. Bohužel následovalo vyloučení Gajdzicy, ve kterém se prosadil podruhé v utkání Žák a snížil na 5:3, ale třineckou parádní chvilku přerušil využitou přesilovkou svou druhou trefou Bárta. V polovině utkání po střele Vlčka pouze zazvonila Dejmalova tyč, ale o necelé dvě minuty později už domácí brankář nestačil na Gajdzicovu střelu a rozdíl byl opět dvoubrankový.

Rozhodnutí přišlo v 55. minutě, střelu Tomáše Janků vyrazil Cieslar pouze k Pešovi a znojemský útočník dorazil míček do branky. Třinečtí pak nevyužili přesilovku po faulu Peše, naopak poté fauloval Plášek a rozhodčí nařídil trestné střílení. K tomu se postavil Ostrý, ale neproměnil. Bohužel pro třineckého hráče to znamenalo dvouminutový trest a naděje na vyrovnání se rozplynula.

Znojmo dotáhlo utkání do vítězného konce, ujalo se v sérii vedení 1:0 a roli mírného favorita v sérii může potvrdit už dnes od 14 hodin ve druhém zápase na domácí palubovce.

TJ VHS ZNOJMO - SK FBC TŘINEC 7:4 (1:0, 4:0, 2:4)

Branky a nahrávky: 9. Bárta (Petr Sláma), 27. Řiháček (Petr Sláma), 27. Žižka, 27. Virgl, 38. Vlček vlastní, 46. Bárta (Houbal), 55. Peš (Janků) - 33. Plášek (Gajda), 44. Žák (Curney), 45. Žák (Curney), 51. Gajdzica (Plášek). Rozhodčí: Janeček - Sekanina. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváků: 278. Stav série: 1:0.

Znojmo: Dejmal - Salava, D. Mahr, Palát, Peš, Houbal, Bárta, Řiháček, Pavel Sláma, Petr Sláma, Mikeš, Petříček, Mikeš, Martinek, Ostrý, Janků, Virgl, Žižka, Kucharič. Trenér: L. Šťásta.

Třinec: M. Cieslar - Polach, Kolarz, Krzyžanek, Gajda, Sikora - Vlček, Kormanec, Curney, Plášek, Haas, Gajdzica, Žák, Grochal, M. Šrámek. Trenér: I. Jochman. (mai)