„Na domácí celek si musíme dát velký pozor. Vždyť oni doma už obrali o body jak vedoucí Plzeň, tak i silnou Duklu," varoval ještě před střetnutím frýdecko-místecký Vojtěch Petrovský. Možná i díky větší koncentrovanosti vyšel začátek zápasu lépe frýdeckým házenkářům. A tak nebylo divu, že si v čase 5:52 musel domácí kouč Jaromír Petřek vzít za nepříznivého stavu 0:5 oddechový čas. Když pak ve 21. minutě zvyšoval hostující Hečko již na sedmibrankový rozdíl 6:13 (a to ještě Frýdečtí neproměnili dva sedmimetrové hody, pozn. red.), vypadalo to s domácím celkem na pořádný debakl. Kopřivničtí se v závěru prvního poločasu přeci jen zvedli a upravili pro ně nepříznivý výsledek na poločasových 13:18.

To pravé drama začalo po přestávce. Kopřivnice postupně náskok soupeře ukrajovala, až jej dokázala dokonce úplně smazat. Závěrečné minuty byly opravdu už jen pro otrlé fanoušky. Tým SKP šel opět do jednobrankového vedení, do konce zápasu zbývalo tehdy něco kolem tří minut. Domácí se možná až zbytečně soustředili na vytvoření prostoru pro kanonýra Rečka, ten však dvě minuty před koncem střílel nad frýdeckou branku. Vzápětí ale neuspěli hostující kanonýři Petrovský s Dybou, na druhé straně se za faul na Rečka pískala sedmička. K té se v čase 59:46 postavil sám Reček, kterého vychytal fantasticky chytající Vít Pyško. Závěrečné vteřiny si už hosté z Frýdku-Místku pohlídali a po zásluze si z kopřivnické palubovky odvezli cenné dva body.

Kopřivnice tak nadále zůstává se čtyřmi body u chvostu tabulky, Frýdek-Místek je se ziskem dvaadvaceti bodů mezi vytouženou elitní šestkou. Další důležitý duel čeká na Chrastinovy svěřence v sobotu 8. února, kdy se od 17 hodin představí na palubovce brněnského Králova Pole. „Tohle utkání nejspíš rozhodne o tom, kdo bude mít nakonec černého Petra v boji o postup mezi nejlepší šestku. My se na utkání pořádně připravíme, naším cílem je Brnu vrátit domácí porážku," burcuje před zápasem frýdecko-místecký kouč Aleš Chrastina.