Tradiční volejbalové turnaje žen a mužů pořádané oddílem VK Raškovice byly zahájeny místostarostou obce Raškovice Václavem Průchou. O bezproblémový průběh celého sportovního podniku se postarali ředitel turnajů Jan Lysek spolu s Dagmar Dvořákovou a hlavním rozhodčím Ladislavem Sysalou.

Sobotního Poháru Jaromíra Vybírala se zúčastnilo 21 ženských družstev a diváci mohli zhlédnout 42 zápasů. Konečné pořadí: 1. Jejdy (Vratimov), 2. Kozlovice, 3. Čudlíky (VŠB Ostrava), 4. Sokol FM - ženy

V neděli nastoupilo na antukové kurty do 50. ročníku Memoriálu Josefa Saláta dokonce 32 mužských týmů, aby se o jubilejní pohár porvaly v celkem 56 zápasech. Konečné pořadí: 1. Chudák pes (Brno), 2. Šatna 209 (Ostrava), 3. VŠB Ostrava, 4. Palkovice.

Na přípravě a organizaci turnajů včetně občerstvení se podíleli členové oddílu VK Raškovice pod vedením Zbyňka Sonnka.

První čtyři družstva v kategorii mužů i žen obdržela věcné ceny, které organizátoři zajistili od sponzorů. „Bezchybná organizace, příjemné prostředí lesních kurtů, výborná atmosféra obou sportovních podniků, ale nepochybně také nemalý zájem sponzorů jsou příslibem do dalších ročníků,“ zhodnotil krátce průběh turnajů Zdeněk Oborný, který se, jak s úsměvem dodal, přijel na turnaj na hodinku podívat, ale atmosféra turnaje ho naprosto dostala a zůstal dva dny. (mil)

Jaromír Vybíral se narodil v roce 1920 ve Vsetíně. Po studiích na lesnické škole v Přerově začal pracovat v lesním oboru v Beskydech. Ve svém bydlišti v Raškovicích založil v roce 1953 Tělovýchovnou jednotu Pražmo-Raškovice a v ní oddíl odbíjené. Vedl TJ jako předseda, začal budovat volejbalový areál z bývalého sokolského hřiště, což se mu dokonale povedlo. Dnes jsou zde díky jeho následovníkům čtyři antukové kurty, šatny, sociální zařízení a klubovna. Po přestěhování do Frýdku-Místku začal budovat ženské složky ve VP F-M, později v oddíle Slezanu F-M začal pracovat s mládeží. Družstvo dorostenek pod jeho vedením 2x postoupilo do ligy. V této jednotě položil základy práce s mládeží. Byl trenérem II. třídy. 25let (1961-1986) byl předsedou Okresního volejbalového svazu ve F-M, několik let předsedou Krajského výboru volej. svazu a členem ÚVVS při ČSTV v Praze . Svou práci trenérskou a práci pro volejbalové hnutí vykonával velmi svědomitě až do konce svého života, zemřel na srdeční zástavu v roce 1986 v sokolovně Frýdek při opravě volejbalové sítě. Po jeho smrti byl volejbalový turnaj žen v Raškovicích „Beskydský pohár“ přejmenován na „Pohár Jaromíra Vybírala“, jako uznání jeho práce pro volejbalový oddíl v Raškovicích a rozvoj ženského volejbalu v okrese Frýdek-Místek.
Josef Salát se narodil v roce 1905 v Raškovicích. Před II. světovou válkou se angažoval ve sportovním spolku Sokol Pražmo-Raškovice, kde vykonával funkci náčelníka Sokola. V dubnu 1943 byl gestapem zatčen a odvezen do koncentračního tábora ve Vratislavi, kde byl až do konce II. světové války. Po návratu domů pokračoval v práci TJ Sokol jako náčelník, krátce i jako starosta.Vrátil se však s podlomeným zdravím a ve věku 49 let zemřel v únoru v roce 1954. K uctění jeho památky byl pojmenován v roce 1959 volejbalový turnaj mužů pořádaný nově vzniklým oddílem volejbalu Memoriál J. Saláta.