Mladší žákyně jsou v čele tabulky a bez porážky

Velice dobrou formu prokazují mladší žákyně BK Frýdek-Místek v žákovské lize, když ve všech devíti odehraných zápasech neprohrály, navíc jsou v čele tabulky.

BK Frýdek-Místek – USK Praha 65:40 – body FM: Kučná 11, Losertová a Sommerová 10, Ručková 9, Zubková 8, Šimíčková 7, Drabíková 6, Marková 4.

Domácí basketbalistky úspěšně absolvovaly předehrávku proti jednomu z pražských celků. A to, i když byly oslabeny o tři hráčky základní sestavy. Při hře se domácí hráčky překonávaly, a to jak v bojovnosti, tak i v proměňování šancí. V tom měly až 80% úspěšnost zakončení. Hlavně po fyzické stránce to byl velmi náročný zápas, který domácí zvládli lépe, než soupeř.

BK Frýdek-Místek - Sokol Nusle 58:35 – body FM: Šimíčková 16, Drabíková 10, Sommerová a Kučná 8, Losertová 6, Zubová a Ručková po 4, Marková 2.

I v dalším zápase přivítaly frýdecko-místecké žačky soupeře z Prahy, kterému také chyběly dvě nejlepší hráčky. Průběh zápasu napovídal, že kdo víc vydrží, ten vyhraje. Domácí hráčky však postupně zvyšovaly svůj náskok a utkání doběhlo v poklidu až do úspěšného konce. Už to byl ale opět ten „starý" tým, který zahazoval jednu šanci za druhou. V příštích zápasech by se to nemuselo vyplatit.

BK Frýdek-Místek - BK Pliska Studánka Pardubice B 80:26 – body FM: Šimíčková 19, Losertová 16, Marková 14, Kučná 8, Zubková, Sommerová a Konvičná po 6, Drabíková 3 a Ručková 2.

Utkání s pardubickým béčkem bylo od počátku jasnou záležitostí domácího celku. „První čtvrtinu jsme vyhráli 30:2, ale s vyhlídkou snadného utkání naše holky pak polevily v koncentraci. Zapojili jsme proto do utkání všechny další hráčky, co se nedostávají tak často do hry proti silnějším soupeřům. Ty ale možnost přesvědčit trenéry o svých kvalitách moc nevyužily. Také proto bylo na hřišti vidět více chyb a ztrát míčů, v obraně to často skřípalo. Přes výhrady musím konstatovat, že tři vítězství ve třech dnech jsou tady a že nás to pevně usadilo v čele tabulky. Závěr třídenního úsilí jsme zakončili malou oslavou narozenin naší Simony s krásnými dortíky od její maminky," zhodnotil výsledky svého družstva trenér Miroslav Charvát.

Mladší žákyně nedaly soupeřkám šanci

BK Frýdek-Místek - BK Příbor 64:16 a 68:24

Body FM první zápas: Ručková 19, Riedelová 12, Zátopková 9, Kuběnová 8, Mahdoňová a Vojkovská po 6, Báčová a Jeništová po 2 b.

Body FM druhý zápas: Zátopková 28, Riedelová 13, Ručková 11, Vojkovská 6, Báčová a Mahdoňová po 4, Kuběnová 2 b.

„S očekáváním neúprosného boje o každý míč jsme nastoupili k dalším dvěma utkáním proti tradičním soupeřkám z nedalekého Příboru. V obou zápasech jsme však už od počátku vedli, holky skvěle bránily a měly výborný obraný doskok. Proto jsme mohli často hrát rychlé protiútoky a dávat jednoduché koše. Naše vedení utěšeně narůstalo a mohli jsme hrát v pohodě. Holky zahrály opravdu moc pěkně a všechny si zaslouží velkou pochvalu. Chtěl bych nad ostatní vyzdvihnout Janu Zátopkovou, která skóre soupeře ve druhém zápase zatížila 28 body a také v obraně převedla velmi bojovný výkon. Jestli budou děvčata hrát takto pořád, nebojím se říct, že na prohru dlouho nenarazí," radoval se trenér týmu Marek Nogol.

Nejmladší minižákyně dvakrát smetly rezervu ostravské SBŠ

BK Frýdek-Místek - SBŠ Ostrava B 63:4 a 73:6 - body FM celkem: Zátopková 49, Báčová 22, Baierová 20, Bašová 14, Gottwaldová 7, Maříková 6, Jeništová, Krmaschková a Venglářová po 4, Kaňoková, Lukácsová a Skořepová po 2 b.

Nejmladší frýdecko-místecké basketbalistky se po předešlé výhře nad silným celkem Příbora tentokrát utkaly s nemocemi oslabeným mladičkým týmem SBŠ Ostrava B. Je vidět, že po čtyřměsíční usilovné tréninkové práci se děvčata individuálně zlepšují a celkově jsou jejich výsledky stále průkaznější. „Velmi tomu napomáhá přítomnost zkušenějších děvčat, která hrají v družstvu U12 a u nás jsou na povolenou výjimku, a to Alenky Báčové, Jany Zátopkové, Terky Jeništové a Nikoly Mahdoňové. Pěkné akce a spolupráci na hřišti s ostatními vidíme u Evy Bašové, Kristýnky Baierové, Anniky Krmaschkové a Míši Maříkové. Ostatní se jistě brzy přidají," předpovídá budoucí úspěchy svých děvčat trenér Ivo Částek.

Fotografie z utkání nejmladších minižákyň U11.

Fotografie z utkání nejmladších minižákyň U11.

Kadetky nemile překvapily

SK UP Olomouc - BK Frýdek-Místek 72:68 – body FM: Čapatá 18, Folvarčná 13, Milotová 11, Broskevičová 9, Káňová 8, Lukácsová 6, Šenkeříková 3.

Černý den mají za sebou hráčky ligové kadetky BK Frýdek-Místek. V předehrávaném utkání se v Olomouci utkaly s papírově slabším soupeřem, kterého v podzimním kole porazily o 50 bodů. „Soupeř nás hned na počátku utkání přivítal úspěšnou střelou a bylo znát, že se na nás připravil i herně. Naše děvčata se neuměla prosadit pod košem, předvedla plejádu neproměněných pokusů nejen zpod koše, ale i z dvojtaktů a trojkových hodů. Nevedlo se ani v obraně, kde scházela důslednost a hlavně rychlost a pohyb," popsal dění na hřišti asistent trenéra Bohumír Přebinda. Pokyny z lavičky se však míjely účinkem, nepřesností přibývalo na obou stranách a také se hodně faulovalo. Před koncem poločasu vedli domácí o čtyři body a tento rozdíl vydržel svítit na ukazateli skóre až do konce. „Přes porážku musím pochválit za vynikající osobní výkon Míšu Čapatou, která dala 18 bodů a také velmi dobrou hru Daniely Milotové s 11 body," dodal Přebinda.

OSK Olomouc - BK Frýdek-Místek 68:58 – body FM: Káňová 16, Čapatá 15, Lukácsová 14, Broskevičová 6, Milotová 4, Folvarčná 3.

Frýdecko-místecké kadetky věděly, že od posledního vzájemného duelu se soupeřky zlepšily a daří se jim nyní i střelecky. „Našim cílem bylo odčinit prohru s UP Olomouc a vylepšit si postavení v tabulce. Bohužel, bezzubá obrana a nepřesnosti v útoku nabízely soupeři dost prostoru k úspěšnému zakončení. Takovou střeleckou impotenci našeho celku jsme ještě neviděli. Soupeř se do nás pustil trojkovými hody, my jsme bohužel těžili jen z trestných hodů. Na střídačce vládla velmi napjatá atmosféra a došlo i na nepříjemné výměny názorů. Blížila se pohroma a to jsme nechtěli připustit. V poločase jsme udíleli rázné pokyny a snaha zvrátit výsledek vedla tým k většímu nasazení. Ovšem střelecky to stále nešlo, i když se obrana zlepšila," komentoval vývoj zápasu trenér Jaroslav Chlebek.

Začátek poslední čtvrtiny překvapil snad všechny. Hned po zahájení zaskočily frýdecko-místecké hráčky soupeře neuvěřitelnou sérií košů. Duo Čapatá a Lukácsová během čtyř minut dalo čtyři trojky a dalším košem snížilo rozdíl skóre na rozdíl jediného bodu 54:53. „Na naší střídačce byla rázem jiná atmosféra. Vrátily se původní sebevědomí a bojovnost našich děvčat. Zdálo se, že se podaří zvrátit neúspěch z úvodu zápasu. Nestalo se tak. Hra končí sirénou po poslední čtvrtině a hraje se až do konce naplno. A přesně to nám soupeř předvedl. Úspěšnými trojkami opětoval ofenzívu a odskočil o osm bodů. Našim děvčatům se i přes úpornou snahu snížit rozdíl skóre nepodařilo a zůstaly poraženy. Z našeho týmu zahrály nejlépe Káňová s Čapatou. Na obou stranách padlo celkem čtrnáct košů za tři body. Lukácsová dala čtyři, Čapatá tři trojky," doplnil asistent trenéra Přebinda.

Družstvo mužů zaznamenalo další prohru

BK Frýdek-Místek - TJ MEZ Frenštát pod Radhoštěm 52:82

Muži jdou od porážky k porážce v oblastním přeboru a jejich současné výkony zatím nedávají šanci na zlepšení. Také frenštátští basketbalisté byli nad jejich síly a od počátku utkání nebylo pochyb o jeho vítězi. Všichni věří, že se tým dostatečně semkne, že v závěru soutěže přece jen najde formu a elán z minulé sezony a že ještě předvede zlepšené výkony. (kot)