Sokolky bojovaly o postup do play off až do samého konce základní části, nakonec ale skončily deváté a do vyřazovací fáze neprošly. „Myslím, že se sezona lámala po Vánocích. Doma jsme porazily Prostějov, ale pak jsme to nedokázaly zopakovat. Měly jsme těžké soupeře a už jsme se trápily,” řekla pro Deník kapitánka Daniela Pavelková.

Hráčky Frýdku-Místku nakonec musely odehrát sérii o deváté místo proti Šternberku. „Za mě bych byla rádši, kdyby se už tato série nehrála. Ale na druhou stranu, alespoň jsme si zlepšily chuť, třikrát jsme vyhrály a dokázaly jsme si, že volejbal umíme. Končily jsme vítězně, což určitě bylo pro všechny přijatelnější,” dodala třicetiletá smečařka.

Sokolky byly zklamné, že do play off neprošly, na druhou stranu, favoritky soutěže byly jiné. „Myslím, že pro nás bylo reálné maximálně sedmé nebo osmé místo,” uznala Pavelková, která se k volejbalu vrátila po roční pauze, během níž byla na rodičovské dovolené. „Tak nějak jsem čekala, že návrat bude náročný. A to jak psychicky, tak fyzicky. Chyběl mi ale kolektiv, takže jsem byla ráda, že jsem byla zpátky. Nebylo to lehké časově, ale naštěstí jsme to s přítelem a rodinou zvládli,” okomentovala Pavelková svůj návrat na palubovky.

Neřešila jsem blbosti

Vnímání volejbalu se po jejím návratu změnilo. „Neřešila jsem blbosti, jako předtím. Když to řeknu blbě, tak jsem si šla na trénink odpočinout od domácích věcí, ale vždy jsem tam odvedla maximum a pak jsem se těšila domů na syna,” řekla. V příští sezoně se však Sokolky budou muset obejít zase bez ní. „Na cestě je druhé dítě. Tím se to všechno vyřešilo,” přiznala.

Pavelková však nevyloučila, že by se jednou mohla k volejbalu ještě vrátit. „Je to možné. Chtěla bych se rozloučit lepším výsledkem. Většinou jsme se točily okolo pátého místa, teď to ale bohužel dopadlo hůř. Takže se asi ještě jednou budu muset vrátit,” usmála se.