Po právě odehrané základní části jste skončili na sedmém místě. Splnilo umístění a účast v play-off vaše představy?

Do jisté míry to naše představy splnilo. Mysleli jsme si ale, že bychom se přeci jen mohli pohybovat kolem toho pátého či šestého místa. Mužstvo je ale nové a mladé, takže nakonec asi to naše umístění odpovídá našemu stavu.

Jak moc ovlivnily zranění klíčových hráčů vaše výsledky v letošním ročníku Zubr extraligy?

Tak určitě hodně. I když jsme mohli tyto hráče nahradit dalšími ze širšího kádru, tak přísnější měřítko snese snad jen dvacetiletý Ondřej Meca, který u nás hostuje z Polanky. Bohužel jsme neměli alternativu na spojkách. Také stále tápeme na postu brankáře. Šoltés není špatným brankářem, ale i on sám ví, že to někdy nebylo ono. Navíc Pohludka je hráčem SCM Zubří, takže jej až tolik na očích nemáme.

Ve čtvrtfinále narazíte na mistrovskou Karvinou. S čím do těžkých bojů půjdete?

Určitě nebudeme skrývat, že Karviná je v této sérii velkým favoritem. Play off je ale specifická soutěž. V našem posledním domácím duelu jsme nehráli až tak špatně, takže uvidíme. Bohužel máme velké problémy na naší pravé straně, kde nám nyní po zranění Tomse, chybí klasický levák. Z naší strany můžeme Karvinou překvapit nasazením a bojovným duchem.

S jakým výsledkem byste byl nakonec spokojen?

Nechci říkat, že bych byl spokojen, kdybychom hráli pět utkání a Karviná nakonec postoupila. Jsem realista. Našim hlavním cílem je zaplnit v domácím prostředí halu a hrát atraktivní házenou. No a kdyby se nám ta série náhodou protáhla na čtyři či pět zápasů, tak bychom byli spokojeni. Nechceme totiž ukončit sérii již po třech zápasech.

První utkání vás čeká až příští sobotu. Jak u vás probíhá příprava na regionálního rivala?

To zatížení je samozřejmě rozčleněno. V tomto týdnu jsme se s hráči zaměřovali především na fyzickou část. Včera (PÁTEK 21.3. !!!) jsme sehráli přátelské utkání v Zubří, ale oba týmy nenastoupily v nejsilnějším složení. V příštím týdnu nás čeká pět tréninků, ve kterých se zaměříme na nácvik herních systémů a souhry jednotlivých hráčů.

V posledním domácím mistrovském zápase s Karvinou se vám zranili Martin Toms a Petr Pohludka. Jak to s nimi momentálně vypadá?

Tak tajemstvím to není, ale do play-off nenastoupí ani jeden. Brankář Pohludka má natržené vazy v koleni a u Tomse není ta diagnoza až tak jasná. Zatím to vypadá na natažené vazy, ale Martin má koleno stále oteklé, takže musíme ještě počkat. Oba nám budou ale v play-off hodně chybět.

Koho považujete za možného aspiranta na mistrovský titul?

Těžko říct. Ta špička je velice vyrovnaná. Zubří to má dobře našlápnuto, ale může klopýtnout v semifinále. O titul se porve jak Zubří, tak i Karviná s Duklou. Já bych trochu asi favorizoval tým Zubří, které je více sehranější a má velkou výhodu domácího prostředí. Jejich fanoušci dokáží vytvořit skvělou atmosféru, která hráče dokáže hodně namotivovat. Oni ty domácí utkání hrají s nesmírným nasazením. Potom se s nimi dá těžko něco uhrát.

Na pravidelné schůzce zástupců Extraligových klubů se projednávala také účast slovenského Prešova v dalším ročníku. Jak se na jejich účast díváte vy a v čem vidíte prospěch jejich účasti v naší extraligové soutěži?

Na té schůzce jsem já osobně nebyl přítomen, takže nemám až tak úplné informace. Co vím, tak si ostatní mužstva velice kvitovala jejich účast v naší soutěži. Prešov je velice kvalitní tým. Každé vzájemné utkání s nimi je pro naší českou extraligu přínosem. I když jsou to naši slovenští sousedé, tak se stále jedná o zahraniční klub. Prešov je přínosem nejen po sportovní či ekonomické stránce, ale hlavně i po divácké. O tom jsem přesvědčen. (sch)