Jistotu ale ještě mužstvo trenéra Martina Strnadela nemá. Hodně může napovědět víkendové utkání, kdy tým SKP Arcimpex Frýdek-Místek zajíždí na jih Čech do Třeboně.

Dnes jste překvapivě do základní sestavy postavil vysokého Michala Vaculu, který od vás vposledních zápasech moc příležitostí nedostával.

Rozhodl jsem se pro Michala, jelikož jsme dnes chtěli praktikovat obranu 0–6 a Vacula je náš jediný hráč, který dosahuje ke dvou metrům výšky. Když ktomu připočteme to rozpětí paží, tak to rozhodlo ojeho nominaci. Také jsme předpokládali, že Kružík odehraje více minut na hřišti než Vacula, takže jsme jej chtěli pošetřit.

SBystřicí jste sice od úvodní minuty vedli, ale až tak jednoduché utkání to nebylo. Jak jste ten zápas vidělvy?

Pro nás jsou to strašně důležité a vydřené body. Na soupeře jsme se vtýdnu poctivě připravovali. Víme, že ikdyž je Bystřice na posledním místě tabulky, tak se nechce stímto stavem smířit a bojuje do poslední chvíle. Vreprezentační přestávce navíc posílili kádr oněkolik zkušených hráčů. Také mají vkádru zkušené hráče jako je Dobeš či Vacula, kteří si již vnejvyšší soutěži zahráli vjiných klubech. Tyto házenkáře vBystřici doplnili nadějným mládím jako například Martin Vyjídák, který knim přišel zSCM Zubří. Souhlasím, že dnes ta házená nebyla pro diváka moc atraktivní. Soupeřovy útoky byly velice zdlouhavé a po většinu času končily zvednutím ruky rozhodčích. Takový styl hry nám vůbec nevyhovuje.

Výhra nad Bystřicí byla spíše asi kolektivního rázu. Našel byste ale někoho, koho byste za dnešní hru vyzdvihl?

Když se tak dívám do zápisu na rozložení branek, tak se opravdu jednalo okolektivní výkon. Kluci dnes plnili přesně to, co jsme si před utkáním řekli. Měli jsme akorát problém shrou hostí na pivota. Atrochu se nedařilo Šoltesovi vbrance.

Vnásledujícím kole zajíždíte do Třeboně. Chcete do play off, takže pro vás to bude asi stěžejní utkání?

Víte, my chceme každé utkání vyhrát, ale ani před zápasem vTřeboni nemůžeme říci, že tam sjistotou vyhrajeme. Určitě by to bylo moc hezké, kdybychom zjihu Čech nějaké ty body přivezli, protože ta výchozí pozice do dalších bojů oplay off by mohla být daleko příznivější. Nechceme hned na úvod narazit na silné týmy Zubří či Karvinou. Asupřímností říkám, že vše, co není Zubří a Karviná, tak je pro nás hratelné. Také si myslím, že všichni naši hráči jsou si toho plně vědomi, a že kzávěru soutěže ktomu itak přistoupí. Jak to ovšem vše dopadne, tak to se musíte nechat překvapit. (smích)

Po zápase vTřeboni na vás čeká série tří domácích střetnutí, ale hrajete je sházenkářskou špičkou. Co tedy očekáváte od zápasů sDuklou, Prešovem a Karvinou?

Já od těchto utkání očekávám velice atraktivní hru, kterou jsme dnes vůbec nehráli. Vše je samozřejmě dáno soupeřem. Pokud knám přijedou mužstva, která chtějí hrát házenou, tak inaši kluci se přizpůsobí. Znovu opakuji, že dnes se divák asi moc nebavil. Co se týče našeho prvního domácího zápasu sDuklou Praha, tak to jsou vždy hodně vyhecované duely. Někdy až zbytečně moc. Všichni máme ještě vpaměti zbytečné zranění Radka Kružíka vPraze (pozn. redakce zlomená čelist), ale kluky budu ještě před zápasem krotit, aby nedošlo kžádné odvetě či podobným excesům. Pak hrajeme se slovenským Prešovem, který naší extraligu hodně zatraktivnil. Je to tým, který nejen že hraje velice hezkou házenou, ale má za sebou obrovsky silné zázemí, což je pro tento sport hodně důležité. Také se moc těšíme na souboj sKarvinou, která vposledních dnech změnila trenéra.

Myslíte si, že se ovaší účasti vplay-off bude rozhodovat ve vašem posledním zápase základní skupiny, kdy zajíždíte do Kopřivnice?

Přiznám se, že to bychom byli velice neradi, kdyby tomu tak skutečně bylo. Budeme to chtít rozhodnout již ovíkendu vTřeboni. Také by nám hodně pomohlo, kdyby se nám náhodou podařilo bodovat vtěch třech zápasech sfavority.

VKarviné před nedávnem došlo ktrenérské rošádě kdy stávajícího kouče Jiřího Kekrta vystřídal Rastislav Trtík. Jak vnímáte tuto změnu zvašeho pohledu?

Tak samozřejmě mě tato věc zčistě profesního hlediska zajímá, ale musím se přiznat, že to je určitě pro trenéra Kekrta velice nepříjemná záležitost. Vím, že trenér Kekrt je špičkový trenér a bohužel pro něj, jej stála trenérské místo porážka vZubří. Možná karvinské vedení podlehlo také idiváckému názoru, kdy publikum nebylo spokojené svýkony hráčů. Však to znáte. Za výkony na hřišti vždy může trenér. Já ale stakovýmto názorem vůbec nesouhlasím. Je mi ale jasné, že lépe se odvolává jeden trenér než čtrnáct hráčů. Rozhodnutí Karviné respektuji. Chtěli něco změnit a změny trenérů přichází nejen vházené, ale iostatních kolektivních sportech. Radost, ani dobrý pocit, ztoho ale vůbec nemám. Zvlášť, když za chvíli sKarvinou hrajeme.

Přečtěte si také:

Frýdek splnil povinné vítězství

Házenkáři Frýdku-Místku by rádi pronikli do play-off