Tuto svou hegemonii potvrdil i v 15. ročníku Českého poháru Stiga, kde vyhrál 9 z 10 turnajů. Stal se tak opět králem v tomto sportu. V posledních pěti letech se stal již čtyřikrát nejlepším hráčem dlouhodobé soutěže. Velkého úspěchu dosáhl letos i jeho otec, Petr Turoň, který obsadil konečné páté místo, mezi veterány (hráči nad 40 let) skončil dokonce na stříbrné pozici.

O tom, že třinečtí stigahokejisté patří mezi nejlepší, svědčí i první místo v dlouhodobé soutěži českých klubů. „V České republice nemáme konkurenci ani v jednotlivcích ani v soutěži týmů,“ řekl Petr Turoň, předseda klubu, který od letošního roku soutěží pod názvem „Quick Bee“ (Rychlé včely) Stiga Třinec. Rychlé včely jsou sice počtem aktivních členů jedním z nemenších klubů v republice, nicméně jejich síla je zdrcující a motají hlavy nejlepším hráčům nejen v Čechách, ale mnohdy i v zahraničí.

Dalšími aktivními účastníky družstva jsou i bratři David a Jiří Cibulkovi, Tomáš Wáclawek, Mirek Franek a Roman Pawlica, kteří svými kousky přivádějí soupeře mnohdy do úzkých. „Stiga hokej je neskutečně adrenalinový sport, člověk totálně vypne, je to krásný relax,“ řekl Petr Turoň. „Jsem spíše týmový hráč, proto se nejvíce těším na turnaje družstev. Na turnajích vládne ryzí sportovní a soutěžní duch, užívám si to,“ vysvětluje svou účast v klubu Wáclawek.

Vše se samozřejmě točí kolem největší opory Lukáše Turoně, studenta Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. „Moc netrénuji, nějak mi to jde samo,“ říká Lukáš skromně. K úspěchu je podle něj potřeba trpělivost, psychická odolnost, samozřejmě šikovnost v rukou, rychlost a postřeh.

V čem tkví tajemství Lukášova umu? „Hraje velmi přesně, jako v kulečníku, hraje chytře, hlavou, je to kliďas. Nerozhodí jej, že prohrává. Připomíná mi hokejisty Kanady. Buď soupeře přejede hned ze začátku jako parní válec, nebo buldočí trpělivostí smazává náskok protihráče a vítězí,“ řekl předseda klubu o svém synovi.