Frýdecký tým tvořili hráči: Sergei Azarov, Alexei Fedorov, Rafal Antoniewski, Cyril Ponížil, Igor Rausis, Vojtěch Zwardoň, Vojtěch Rojíček a Stanislav Jasný.

„Tým z Turnova je pro nás v dosavadní historii velmi nepříjemným soupeřem. Mají hodně vyrovnaný kádr a nastupuje pravidelně v silné sestavě," řekl před utkáním Pavel Benčo, ředitel BŠŠ Frýdek-Místek.

Po čtyřech hodinách hry se z vítězství radují šachisté Frýdku-Místku, když své partie vyhráli Zwardoň, Rojíček a Ponížil. Půlbody za remízy si pak připsali na své konto ještě Azarov, Fedorov, Antoniewski, Rausis a Jasný. „Kluci říkali, že tohle utkání bylo v dosavadní historii proti Turnovu nejvydařenější. Další radost nám udělalo, že už třetí zápas po sobě jsme neprohráli ani jednu partii," radoval se z úspěchu Benčo.

O den později čekal na frýdecké šachisty hlavní favorit celé soutěže – Nový Bor. Ten v průběhu letošní extraligy ještě neztratil bod. „Borští jsou také aktuální mistři Evropy a jejich soupiska si zaslouží velký respekt, jelikož zde hraje kompletní česká reprezentace. Dále mají ve svém středu TOP velmistry, reprezentanty Indie, Lotyšska, Polska a Slovenska," uznal sílu soupeře Pave Benčo.

V souboji dvou nejlepších extraligových celků nakonec uspěl domácí favorit. Po pěti hodinách skončil zápas výhrou Nového Boru v poměru 6:2 (body FM za čtyři remízy: Antoniewski, Rausis, Rojíček a Jasný). „Kluci dali do zápasu všechno a Nový Bor musel podat velmi dobrý výkon, aby nás udolal. I přes porážku se držíme nadále na průběžném druhém místě. Našim cílem nadále zůstává, že chceme pro Frýdek-Místek získat medaili," přeje si ředitel BŠŠ.