Samotný turnaj proběhne pod patronací české nejslavnější hráčky stolního tenisu, dlouholeté reprezentantky, účastnice dvou olympijských her i několika evropských a světových šampionátů a dnes trenérky bronzového medailisty ženské extraligy SK Frýdlant n. O. a také juniorské reprezentace, Marii Hrachové.

Součástí zahajovacího ceremoniálu bude i pokus o vytvoření českého rekordu ve stolně tenisovém kolotoči, neboli obíhané. Akce je nazvána Rekord pro Frýdlant a proběhne v pátek 13. května s dobou registrace od 16 hodin a startem v 17 hodin ve velké tenisové hale Edimex. K účasti na vytvoření rekordu jsou zváni sportovci všech kategorií. Pořadatelé počítají s účastí až dvou set hráčů.

Samotný republikový šampionát dorostenců ve Frýdlantu nad Ostravicí odstartuje oficiálním zahájením v sobotu 14. května v 9 hodin. Do Beskyd se sjede naše domácí dorostenecká špička. Na šestnácti stolech změří síly celkem 112 hráčů (64 chlapců a 48 dívek) ze dvou desítek oddílů.

Domácí barvy Frýdlantu bude hájit trojice juniorských reprezentantek ve složení: Dagmar Blašková (17 let), Karin Adámková (16) a Kateřina Tomanovská (15).

„Myslím, že celá akce s profesionálním zázemím bude velkou prezentací tohoto krásného sportu, který u nás prochází velkou renesancí. Samozřejmě, že máme i sportovní ambice a věřím, že se o tomto víkendu ve Frýdlantu objeví talenty, které náš stolní tenis v blízké budoucnosti znovu vytáhnout mezi světovou špičku,“ říká Marie Hrachová.

(nov)