Dodnes nemohou zapomenout na nádherný areál uměle chlazeného trenažéru ve Starém Smokovci ve Vysokých Tatrách, který navštívili před prázdninami. Vysoce ocenili možnost tréninku slovenských sáňkařů nezávisle na počasí.

„Naši nejlepší sáňkaři se zúčastnili začátkem září Mistrovství České republiky žactva, juniorů i dospělých na naší nejznámější betonové dráze ve Smržovce u Jablonce. Dráha je dlouhá 1020 metrů s deseti klopenými zatáčkami,“ prozradil předseda Okresního svazu saní Lubomír Pásek.

A sáňkaři našeho regionu neodjeli z tohoto měření sil našich nejlepších s prázdnou.

V kategorii žáků vybojovali bronzové medaile D. Bulla, A. Tořová a T. Carbol (všichni Staré Hamry).

V kategorii juniorek skončily K. Staňková třetí a V. Bullová čtvrtá.

V kategorii dospělých, po čtyřech finálových jízdách, získali J. Jelen desáté, K. Chudoba patnácté a J. Pělucha (všichni Staré Hamry) 16. místo.

„Zejména muži prokazovali výbornou výkonnost, kdy při jízdě v betonovém korytu za nepříznivého počasí dosahovali až sedmdesátikilometrové rychlosti. Svými výkony sáňkaři našeho regionu potvrdili, že na hlavní sezonu se pečlivě připravují,“ dodal předseda svazu Pásek.

V těchto dnech se také na Samčance všichni obětavci snaží připravit domácí dráhu alespoň v délce 300 metrů se dvěma klopenými zatáčkami na zimu. Rovněž se hledají možnosti rozsáhlejší rekonstrukce dráhy za podpory předsedy Euroregionu Beskydy P. Rafaje a starostky Starých Hamrů E. Tořové. Ta se snažila získat zkušenosti z výstavby a údržby sáňkařských drah od starosty Smržovky M. Hotovce, když v minulých dnech centrum a kolébku sáňkařského sportu v naší republice navštívila osobně.

„V říjnu ještě na sáňkaře našeho regionu čeká tradiční závod na kolečkových saních v polském Sczyrku. Pak již budeme jen očekávat, co nám připraví ten čaroděj přírody, co naděluje sníh a mráz,“ řekl závěrem Lubomír Pásek.