Vzhledem k větrné smršti došlo prakticky k devastaci celé trasy dráhy a vypadá to, že tento stav bude bohužel dlouhotrvajícího charakteru. Výhledovým řešením sáňkařského sportu ve Starých Hamrech bude instalace koryta dráhy z umělé hmoty jak je to například v Německu. Své vrcholné okresní závody a Mistrovství Moravy odjedou proto sáňkaři z Beskyd na dráze ve Smržovce, dnes již jediné vrcholové dráze v republice a to v rámci Mistrovství regionu Čechy. A to jak v kategoriích žáků, juniorů i dospělých a to vše ve druhé polovině ledna.

V závěru ledna pak budou ti nejlepší startovat ve svých kategoriích na Mistrovství republiky opět ve Smržovce u Jablonce. „Zde se bude o mistrovské tituly bojovat na 1210 metrů dlouhé betonové dráze s jedenácti klopenými zatáčkami,“ přiblížil profil trati předseda okresního svazu saní Lubomír Pásek. I přes problémy s vlastní trasou dráhy na Samčance se svého sportu moravskoslezští sáňkaři v žádném případě nechtějí vzdát.

„Určitě nehodláme kapitulovat před nepřízní osudu a svého sportu se jen tak nevzdáme. Jména jako Lanča, Hrnčíř, Jelen, Zaoral, Hověžák, Pělucha, Chyba, Vymazal, Krkošková, Osinová a mnoho dalších úspěšných sáňkařů minulých i současných let k tomu zavazují,“ řekl předseda Sokola Staré Hamry Jiří Zaoral. (zd)