Děti ve věku od 6-ti let až po juniorské závodníky trénují celoročně pod vedením čtyř trenérů. O ty nejmladší (příprava a předžáci ve věku 6 – 11 let) se starají trenéři Ryszard Staszowski a Alois Martynek. Mladší a starší žáci trénují pod vedením trenéra Tomasze Martynka a juriory má na starost Jan Jadamus.

Nejmladších je nejvíce

Nejmladší skupina sjezdařů je ta nejpočetnější. V současné době čítá čtrnáct dětí a je radost s nimi pracovat, protože výkonnostní růst je viditelný u těchto dětí z týdne na týden. V této skupině je v současné době několik talentovaných závodníků, jako například Hrušovský, Staszowska, Minolová, Nieslanik či Šlaur. Na ně se však dotahují i další, u dětí tak panuje zdravá sportovní rivalita. Vynikajících výsledků dosáhli mostečtí sjezdaři na Moravských závodech v Bílé, kde Jiří Hrušovský (v kategorii přípravky) nenašel ve třech závodech přemožitele a s velkou převahou se třikrát radoval z prvenství. Velice mile překvapila také Karolína Minolová, která rovněž v nejmladší kategorii získala tři druhá místa. Velice solidních výsledků dosáhli dále Agata Staszowska, Michal Šlaur, Štěpánka Byrtusová a Sara Jašurková.

Žákům se velice daří

Velkým úspěchem žáků je, že čtyři z nich Michal Staszowski, Adam Martynek, Adam Farny a Jakub Zogata, mají nominaci účastnit se celorepublikových závodů. Tím vlastně reprezentují nejen klub SKI Mosty, ale rovněž celý Moravskoslezský kraj. Dva závodníci (Michal Staszowski a Jakub Zogata) se navíc ještě zúčastní Zimní olympiády dětí a mládeže ČR. Nejlepších výsledků v letošní sezoně dosahuje prozatím Michal Staszowski, který v moravských závodech na Pustevnách skončil druhý. Dále pak zajel 8. a 15.místo v celorepublikových závodech ve Špindlerově Mlýně, 18. a 20. místo v celorepublikových závodech v Peci pod Sněžkou. Jakub Zogata zase v moravských závodech na Pustenách skončil čtvrtý a pátý. V RKZ ve Špindlerově Mlýně a Peci pod Sněžkou skončil ve třetí desítce.

Ani junioři nejsou pozadu

Oba juniorští závodníci Antonín Kluz a Magdalena Martynková letos maturují, a tak si na svá bedra naplánovali závodů o trochu méně. Vynikajících výsledků dosáhla Martynková na juniorském Mistrovství ČR v super obřím slalomu a také v super kombinaci, které se konaly 11. a 12. ledna ve Špindlerově Mlýně. V obou disciplínách stála na stupních vítězů. V super obřím slalomu získala stříbro a v kombinaci skončila o stupínek hůře. Do třetice se postavila na bronzový stupínek rovněž na FIS závodech v super obřím slalomu v hodnocení s ženami (porazila ji pouze Hrstková a Pospišílová, pozn. red.). Následné FIS závody v Albrechticích v obřím slalomu se staly Martynkové pro tuto sezonu osudové, jelikož těsně před cílem měla kolizi s bránou a zlomila si ruku. O týden později mělo mosteckou závodnici čekat mistrovství světa juniorů ve Francie, kde měla startovat v super obřím slalomu, který se jí dvakrát ve Špindlu vydařil. Zdravotní smůla ji však neodrazuje od dalšího lyžování, těší se na lyže až se uzdraví, a bude se snažit dobře připravit na další závody, včetně mistrovství světa a světové univerziády. To jsou její sportovní cíle pro další lyžařskou sezonu. Výkonnostně nahoru jde po zranění i Ewa Heczková, která si sjela 9. a 13.místo na FIS závodech ve Špindlerově Mlýně a 10. a 12. místo na FIS závodech ve Vrátné na Slovensku. (rom)