Již 19. ročník Beskydského turné žáků ve skoku na lyžích proběhl na sklonku týdne na můstcích našeho regionu. Skákalo se ve Frenštátu pod Radhoštěm, Rožnově pod Radhoštěm, Kozlovicích a Nýdku. První závody proběhly ve Frenštátu. Ve výsledcích jsou uvedení tři nejlepší a dále skokani z našeho regionu.

Výsledky

Kategorie žačky (ročník narození 1998 a mladší) – můstek K9:

1. Linda Ptáčníková (Desná),

2. Kamila Bafiová (Polsko),

3. Milena Chlupová (Harrachov),

4. Lenka Konderlová (Třinec).

Žáci (1998 a mladší) – K 9:

1. Lukáš Kantor (Třinec),

2. Jakub Jurosz (Polsko),

3. Ondřej Krpec (Kozlovice),

další z regionu:

4. Lukáš Konderla (Třinec), 9. Michal Vyvial, 11. Dušan Doležel, 15. Jakub Vakolja, 17. Marcel Matušinský (všichni Kozlovice), 17. Robert Szymeczek, 20. Roman Janík (oba Třinec).

 

Žačky (1997 a mladší) – K 20:

1. Barbora Blažková,

2. Karolína Indráčková (obě Desná),

3. Joanna Szwabová (Polsko).

Žáci (1996 a 1997) – K 20:

1. Mateusz Hulbój (Polsko),

2. Lukáš Chrástka (Liberec),

3. Michal Krpec (Kozlovice),

další z regionu:

14.DamianLasota (Třinec).

 

Žákyně (1994 až 1996) – K 45:

1. Michaela Doleželová (Kozlovice),

2. Johana Špačková (Frenštát),

3. Joanna Gawronová (Polsko).

Žáci (1994 a 1995) – K 45:

1. Piotr Mojzesz (Polsko),

2. Tomáš Friedrich (Liberec),

3. Damian Zyla (Polsko),

další z regionu:

7. Erik Pistovčák, 12. Jan Prudký, 19. Jakub Špok (všichni Kozlovice).

 

Druhý závod v Rožnově

Žačky (1997 a mladší) – K 15:

1. Barbora Blažková,

2. Karolína Indráčková (obě Desná)

3. Michaela Rajnochová (Frenštát).

Žáci (1998 a mladší) – K 15:

1. Lukáš Kantor (Třinec),

2. Ondřej Krpec (Kozlovice),

3. Jakub Jurosz (Polsko),

další z regionu:

4. Marcel Vyvial (Kozlovice),

8. Luboš Konderla (Třinec), 12. Jakub Vakolja, 13. Dušan Doležel (oba Kozlovice), 15. Robert Szymeczek (Třinec), 20. Marcel Matušinský (Kozlovice).

 

Žačky (1994 až 1996) – K 35:

1. Michaela Doleželová (Kozlovice),

2. Johana Špačková (Frenštát),

3. Natálie Dejmková (Liberec).

Žáci (1996 a 1997) – K 35:

1. Michal Krpec (Kozlovice),

2. Tomáš Vančura (Rožnov),

3. Robert Měch (Frenštát).

Žáci (1994 a 1995) – K 35:

1. Damian Zyla,

2. Piotr Mojzesz,

3. Jakub Wolný,

další z regionu:

8. Erik Pistovčák, 10. Jan Prudký, 14. Jakub Špok (všichni Kozlovice).

 

Výsledky kozlovického závodu

Žačky (1998 a mladší) – K 9:

1. Marzena Stasiková (Polsko),

2. Linda Ptáčníková (Desná),

3. Milena Chlupová (Harrachov).

Žáci (1998 a mladší) – K 9:

1. Lukáš Kantor (Třinec),

2. Marcel Vyvial (Kozlovice),

3. Pawel Wasek (Polsko),

další z regionu:

4. Luboš Konderla, 8. Robert Szymeczek (oba Třinec), 9. Jakub Vakolja, 10. Dušan Doležel, 13. Marcel Matušinský, 14. Jan Fulnek (všichni Kozlovice), 16. Roman Janík (Třinec).

Žačky (1997) –K18:

1. Barbora Blažková,

2. Karolína Indráčková,

3. Zdena Pešatová (všechny Desná).

Žáci (1996 a 1997) – K 18:

1. Michal Krpec (Kozlovice),

2. Daniel Holub,

3. Lukáš Chrástka (oba Liberec),

další z regionu:

6. Damian Lasota (Třinec).

Žáci (1994 a 1995) – K 18:

1. Damian Zyla,

2. Jakub Wolný,

3. Piotr Mojzesz (všichni Polsko),

další z regionu:

4. Erik Pistovčák, 6. Jan Prudký, 12. Jakub Špok (všichni Kozlovice).

 

Výsledky nýdeckého závodu – žačky (1997 a mladší) – K 24:

1. Barbora Blažková,

2. Karolína Indráčková,

3. Zdena Pešatová (všechny Desná).

Žáci (1998 a mladší) – K 24:

1. Lukáš Kantor (Třinec),

2. Jakub Jurosz,

3. Dawid Byrt (oba Polsko),

další z regionu:

4. Luboš Konderla (Třinec), 5. Marcel Vyvial, 7. Dušan Doležel, 9. Jakub Vakolja (všichni Kozlovice).

Žáci (1996 a 1997) – K 24:

1. Michal Krpec (Kozlovice),

2. Lukáš Chrástka (Liberec),

3. Filip Blažek (Frenštát),

další z regionu:

8. DamianLasota (Třinec).

Žačky (1994 až 1996) – K 40:

1. Michaela Doleželová (Kozlovice),

2. Johana Špačková (Frenštát).

Žáci (1994 až 1996) – K 40:

1. Damian Zyla,

2. Jakub Wolný,

3. Wojciech Faferko (všichni Polsko),

další z regionu:

7. Erik Pistovčák, 11. Jan Prudký, 16. Jakub Špok (všichni Kozlovice).

Celkové výsledky turné čtyř můstků:

žačky (1997 a mladší):

1. Barbora Blažková,

2. Karolína Indráčková,

3. Zdena Pešatová (všechny Desná),

další z regionu:

11. Lenka Konderlová (Třinec).

Žačky (1994 až 1996):

1. Michaela Doleželová (Kozlovice),

2. Johana Špačková (Frenštát),

3. Natálie Dejmková (Liberec).

Žáci (1998 a mladší):

1. Lukáš Kantor,

2. Luboš Konderla (oba Třinec),

3. Marcel Vyvial,

další z regionu:

4. Dušan Doležel, 8. Jakub Vakolja (všichni Kozlovice), 12. Robert Szymeczek (Třinec), 13. Ondřej Krpec, 18. Marcel Matušinský (oba Kozlovice), 21. Roman Janík (Třinec), 26. Jan Fulnek (Kozlovice).

Žáci (1996 a 1997):

1. Michal Krpec (Kozlovice),

2. Lukáš Chrástka (Liberec),

3. Tomáš Vančura (Rožnov),

další z regionu:

8. Damian Lasota (Třinec).

Žáci (1994 a 1995):

1. Damian Zyla,

2. Jakub Wolný,

3. Piotr Mojzesz (všichni Polsko),

další z regionu:

4. Erik Pistovčák, 7. Jan Prudký, 13. Jakub Špok (všichni Kozlovice).