Jezdecký klub Nové Dvory u Frýdku–Místku ve spolupráci se střední školou zemědělskou a lesnickou každoročně pořádá veřejný trénink, na kterém si příznivci jezdeckého sportu mohou zavzpomínat na uznávaného chirurga a zároveň milovníka koní. Letošní ročník se konal v sobotu 15. září na jízdárně manželů Míčkových.

Soutěžilo se v pěti soutěžích parkurového skákání a zúčastnilo se jich na 80 koní z více než 20 jezdeckých klubů Moravskoslezského kraje. I přes deštivé počasí zhlédlo soutěže několik stovek diváků, jejichž odměnou byl nevšední sportovní zážitek. V prvních třech disciplínách soutěžili především mladí jezdci. Nad čtvrtou soutěží, která se jela jako klasická ZL s rozeskakováním, převzala patronát střední škola zemědělská a lesnická.

Pohár pro vítěze a věcné ceny si po napínavém souboji s bratrem odnesla Irena Hrůzková na koni Aquino. Vrcholem jezdeckého dne se stal Memoriál MUDr. Cieleckého, který se skákal v nesmírně divácky atraktivní podobě závodu Mini-Maxi, kdy se postupně zvyšují překážky. Nejlepšího výkonu dosáhl Zdeněk Žíla z jezdeckého klubu Mustang Lučina, jenž s koněm Calathano překonal překážku o výšce 170 cm.