Soutěže se zúčastnilo celkem 119 závodníků z pěti taekwondových škol. Soutěžilo se ve dvou kategoriích (sportovních sestavách – tulech a sportovním boji – matsogi). Žáci ze školy Joomuk byli opět vidět. V tulech zvítězily žákyně Adéla Dvořáková a Kateřina Weizerová, žáci Vojtěch Matulík a Pjeter Prenqi. V juniorkách získala zlato Kristýna Kreissová. Stříbrné medaile získali: Tereza Lepíková a Radim Kostura v žácích, Veronika Rajnochová, Veronika Válková a Jan Kaděra v juniorech. Na třetích místech se umístili žákyně Aneta Dvořáková, Petra Fróhlichová, žáci Radomír Kochan a Adam Michalčák, juniorka Kristýna Obručová a junioři Patrik Čejka, Marek Cinciala a Marek Soldán.

V matsogi byli nejúspěšnější žákyně Tereza Lepíková, Petra Fróhlichová, žáci Adam Michalčák a Pjeter Prenqi, juniorky Kristýna Kreisselová, Veronika Válková a junioři Jan Kaděra a Ondřej Mokrosch. Stříbrný stupínek obsadili: Klára Nolanová v žácích, juniorka Anna Mokroschová, Denisa Ulmanová, Lucie Pavlásková a junior Jakub Pešek. Bronzové medaile vybojovali: žákyně Monika Majerová, Kateřina Weizerová, juniorka Karolína Hlaváčková a junior Michal Pavlásek. Škola Joomuk z Frýdku-Místku nakonec získala celkem 37 medailí, z toho 14 zlatých, 11 stříbrných a 12 bronzových a celou soutěž dokonce vyhrála. Nejúspěšnějším juniorem byl navíc vyhlášen Jan Kaděra.

Úspěšné tažení frýdecko-místeckého oddílu podzimními soutěžemi pokračovalo o dva týdny později, kdy se v Brně konalo Mistrovství ČR v Taekwon-do ITF. Mistrovství se z Joomuku zúčastnilo 23 nejlepších závodníků, kteří změřili síly se soupeři z celkem dvaceti taekwondových škol z celé republiky. Škola Joomuk měla zastoupení pouze v žákovských a juniorských kategoriích. Zlaté medaile vybojovali v tulech žákyně Kateřina Weizerová a juniorky Veronika Rajnochová a Anna Mokroschová, v matsogi pak žákyně Petra Fróhlichová. Stříbrné pozice obsadili v tulech žákyně Petra Fróhlichová a družstvo juniorek, v matsogi žákyně Klára Nolanová a juniorky Karolína Hlaváčková a Lucie Pavlásková. Bronzové medaile získali v tulech sestry Aneta a Adéla Dvořáčkovy, Monika Majerová, junior Ondřej Mokrosch a družstvo žákyň a juniorů. Ve speciálních technikách pak žákyně Petra Fróhlichová. V matsogi skončili na bronzovém stupínku žáci Monika Majerová a Adam Michalčák, junioři Ondřej Mokrosch, Jakub Pešek a Jan Kaděra, juniorka Anna Mokroschová a družstvo juniorek. Celkem škola Joomuk získala 4 zlaté, 5 stříbrných a 14 bronzových medailí a umístila se celkově na krásném 8. místě. Žákyně Petra Fróhlichová byla vyhlášená nejlepší žákyní turnaje.

Vyvrcholením podzimní sezony se staly mezinárodní závody ve slovinském letovisku Zreče, kterých se zúčastnilo 230 závodníků ze čtyř států a celkem 18 oddílů. V sobotu 22. listopadu začaly po úvodním ceremoniálu závody technickými sestavami - tuly, ve kterých se představili také žáci a junioři ze školy Joomuk. V této disciplíně dokázali mladí závodníci z Frýdku-Místku, že patří k těm nejlepším.

Zlatou medaili v jednotlivých kategoriích získaly žákyně Tereza Lepíková, Petra Fróhlichová, Kateřina Weizerová, žáci Pjeter Prenqi, Radim Kostura, juniorky Karolina Hlavačková a Lucie Pavlásková. Stříbrnou medaili získala Kristýna Kreissová a bronzovou Veronika Válková. V disciplíně sportovním boji (matsogi) přidali další Frýdečtí další dvě zlaté medaile. Ve svých váhových kategoriích porazili junior Ondřej Mokrosch a juniorka Veronika Válková všechny své soupeře. Stříbro patří Lucii Pavláskové, Karolině Hlaváčkové a Veronice Rajnochové. Bronzové medaile vybojovaly žákyně Tereza Lepíkova, Kateřina Weizerová a junior Marek Soldán, který se v boji o postup do finále utkal se slovinským reprezentantem. I když prohrál, svou bojovností prokázal nezdolného ducha, jednu ze zásad sportu taekwon-do. I přes malý počet členů se škola Joomuk dokázala umístit celkově na šestém místě. Pověstnou třešničkou na dortu bylo vyhlášení Lucie Pavláskové nejúspěšnější juniorkou turnaje.

Pro školu Joomuk je to další velký úspěch, který potvrdil, že zdejší závodníci obstojí ve srovnání s nejlepšími v Evropě. Těchto úspěchů dosáhla škola nejen díky tvrdé tréninkové práci, obětavosti trenérů a rodičů, ale také i finanční podpoře magistrátu města Frýdek-Místek.
Pro nové zájemce o cvičení Taekwon-Do ITF provádí škola Joomuk nábor. A to v měsíci lednu každé pondělí a středu v tělocvičně na 11. ZŠ vždy od 18 do 19.30 hodin. Bližší informace získáte u Jozefa Juháse (IV. Dan) na telefonním čísle 605 807 148. (kos)