Agromeli Brno – SKP Likop Třinec 2:2 (0:2)

Zápas začal v Brně pěkně zostra. Již po několika vteřinách měli domácí možnost trestného kopu v blízkosti branky soupeře. Likop odpověděl naopak nastřelením břevna. První gól padl v čase 6:54, hosté vyjeli z presu domácích, Stoszek si narazil po pravé lajně a našel na zadní tyči Štefka, který balón trefil přesně – 0:1. A pro domácí mohlo být hůře, po nedůrazném zakončení domácích Hekera rychle vyhodil, hosté ale superšancí 3 na 1 pohrdli a velmi nepřesně si přihráli.

Ofenzivní futsal pokračoval pak na obou stranách, Hekera nejdříve zlikvidoval uvolnění Klusáka a další brilantní zákrok vytáhl proti otočce Gavelčíka. Nakonec se domácí trefili, ale do vlastní sítě. V 16. minutě zahráli hosté rychlý signál z rohu, přišel dloubák ze strany do vápna, domácí obránce míč hlavou zasáhl, ale tak nešťastně, že přehodil bezmocného Sýkoru ve vlastní svatyni – 0:2. Šance se nadále střídaly na obou stranách, ale ke změně skóre to nevedlo a tak šli do kabin v poločase spokojenější hosté.

Druhá půle byla úplně stejná, jako ta první. Domácí se tlačili do zavřené obrany, kterou výtečně doplňoval Hekera, hosté ale z každého možného kontru mohli pojistit vedení a utkání tak rozhodnout. V čase 29:59 ale utkání dostalo jiný rozměr, na dlouhý odkop hostí vyběhl brankář Sýkora, míč u pravé lajny odkopl, ale srazil přitom sprintujícího Štefka, jenž následně nekoordinovaně přepadl a dopadl nešťastně temenem hlavy na ocelový nosník konstrukce haly. Několik minut se nehrálo, volala se záchranná služba a již tak vyhecovaný zápas získal další nervózní příchuť.

Lépe se z neplánované přestávky oklepali hosté, Mendrok nastřelil tyčku a ve 33.minutě neproměnili brejk 2 na 1. Agromeli se rozhodlo pro power-play, která mu vyšla. Rychlou a přesnou rozehrávkou drželo míč a v čase 38:25 první střelu Hekera dokázal vyrazit, ale odražený míč dopravil Gavelčík ze sedmi metrů již k opuštěné tyči – 1:2.

Likop se pak pokusil míč co nejdéle držet v rohu hřiště, jenže tři čtvrtě minuty před koncem přišla rozhodující situace. Hlavní rozhodčí odpískal kontakt ruky Cieslara a míče na polovině domácích a protože Třinečtí již měli na svém kontě šest akumulovaných faulů, tak nařídil trestný kop. Domácí Tůma se z desítky nechytatelně trefil k pravé tyči, čímž srovnal na konečných 2:2.

„Utkání mělo vysokou úroveň, celou dobu jsme tahali za delší konec, ale bohužel poslední dvě minuty rozhodly o konečné dělbě bodů. Domácí hráli opravdu velice dobře, ale zákrok domácího brankáře na našeho Štefka byl nepřiměřený a jen málo stačilo a mohlo dojít k velké tragédii. Je sice pravdou, že nám nevyšel závěr, kdy jsme inkasovali kontaktní branku, ale kdo byl na utkání, tak se musel opravdu divit, když soupeř na své polovině při odkopu nastřelil ruku a pískal se trestný kop,“ řekl manažer SKP Likop Josef Cieslar starší.

„Myslím si, že diváci viděli výborné druholigové utkání. Byl to souboj naší ofenzivní snahy proti defenzivě Třince a hlavně proti vynikajícímu brankáři Hekerovi. Důležité pro nás bylo, že jsme v průběhu celého utkání eliminovali standardní situace, kterými je soupeř pověstný. Musím celý tým pochválit, že dokázal vyrovnat nepříznivě se vyvíjející zápas. A opět musím na závěr vyzdvihnout jedno jméno, a tím je Hekera. Je to komplexní brankář bez slabin a domnívám se, že by se výrazně prosazoval i v první lize,“ pochválil hostujícího gólmana Zdeněk Táborský z brněnského klubu.

Likop Třinec: Hekera – J. Cielsar ml., Duda, Stoszek, Štefek, Hnilo, Mendrok, Csikán, Kufa. Trenér: Josef Cieslar st. (jb)