Nejdříve taneční skupina Funky Beat vyslala ze svého středu Barboru Blahutovou na pohybovou soutěž krásy do Polska, kde obsadila krásné čtvrté místo. Poté již sezona začala natvrdo, kdy na soutěži Party Page postoupili do finále hned všichni čtyři účastníci ze skupiny. Byli to Barbora Blahutová, Kristýna Ičová, Filip Červenka a Sebastián Štukner, jenž získal cenu publika.

Malí tanečníci se zatím připravovali na show v soutěži Bohumínský zvoneček, kde obsadili přední místa. V dětské kategorii vyhrála Klára Ficeková, Karolína Rožková skončila třetí, v kategorii juniorů obsadila Adéla Sluštíková druhé místo. Poté přišla na řadu kvalifikace na republiku „Děti fitness aneb sportem proti drogám„ a zde skupina Funky beat opět vybojovala čelní umístění. V kategorii mini obsadila všechny první tři místa. Z prvenství se radovala Klaudie Kašajíkova, druhý byl Martin Tonka a třetí Alena Kračmerová. V kategorii funky do 11 let zvítězila Adéla Sluštíková, třetí byl Dominik Myšinský, miss sympatie připadla Adéle Sluštíkové. V soutěži hlavní funky, což je kategorie nad 11 let si první tři místa rozdělili Marek Coufal, Barbora Blahutová a Kristýna Ičová.

Frýdecko-místecká taneční skupina se ale nezabývá jen street dancem. Jejím druhým směrem je muzikál a show dance, kde si připravila Adéla Sluštíková na Taneční koktejl show sólo s názvem „On“ a obsadila zaslouženě první místo.

Ani poté však skupina neusnula na vavřínech a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat v Mezinárodní pohárové soutěži „O cenu TŠ Palas a 2. ZŠ v improvizaci“. V kategorii mini vyhrála Nela Gaudynová před Martinem Tonkou. V kategorii dětí skončil první Jan Tonka, druhý Adam Palarczyk a třetí Klára Ficeková. V juniorech zazářil Ondřej Kaloč, který je velice nadějných tanečníkem. „O Ondrovi můžu říct, že píle a dřina dělají divy,“ prozradila trenérka Kristýna Blahutová. Na druhém místě skončila Adéla Sluštíková, třetí Michal Lampa, čtvrtý Marek Minar a šestý Martin Fabik. V hlavní kategorii vybojovala druhé místo Barbora Blahutová, třetí Jan Hoferek a páté Marek Coufal.

A konečně je tady finále republiky a další parádní výsledky. V kategorii funky do 11 let druhé místo Adéla Sluštíková a šesté Karolína Rožková. Pro jedenáctileté a starší Funky Beat rozdrtil všechny soupeře - 1. místo Kristýna Ičová, 2. místo Barbora Blahutová, 4. místo Aneta Moskvová, 5. místo Jan Hoferek a 6. místo Marek Coufal.

Jako poslední proběhla soutěž Hot Dance Valašské Meziříčí kde získala prvenství Nela Gaudynová v kategorii mini, v dětské kategorii vytančila prvenství Karolína Rožková a třetí místo získal Jan Tonka. „Teď nás čeká sezona choreografií, na kterou se skupina pilně připravuje. Tak nám prosím držte palce a o dalších akcích se dočtete na našich nových internetových stránkách www.funkybeat.cz , kde zjistíte potřebné informace i o našem tanečním projektu „Rýmování o životě,“ řekla na závěr trenérka Kristýna Blahutová.

(zd)