Šlágr kola byl naprosto vyrovnaný

Palkovice – Druholigoví volejbalisté Bučovic se v domácím prostředí rozjeli pro dvě hladká vítězství. Jenže přišel první zádrhel a nakonec ztratili víc, než si byli schopni připustit. Po předčasném finále druhé ligy volejbalistů Bučovice – Palkovice, tedy soubojích suverénního lídra s druhým celkem tabulky, se více radovali hosté. Souboj domácích s Palkovicemi skončil zápasovým i bodovým smírem.

21.1.2014

Volejbalový šlágr druhé ligy mužů Sokol Bučovice Sokol Palkovice skončil zápasovou remízou po výsledcích 3:2 a 2:3.Foto: DENÍK/Zdeněk Vlach

První utkání rozjeli domácí tak, jak se na favorita sluší. Dva sety byly hladkou záležitostí a třetí se dlouho vyvíjel stejně. Jenže za stavu 18:12, který by tak vyspělé mužstvo mělo bez problémů dovést do vítězného konce, přišel sporný míč, hádky s rozhodčím a hlavně prohraná sada. Následně pak i ztracený bod. „Prostě jsme soupeři z dopoledního utkání darovali bod. Po dobrém zahájení jsme si mysleli, že to přijde samo. Je nepřípustné prohrát set, když na sety vedete 2:0 a ve třetím 18:12. A pak ve čtvrtém setu vedeme 8:3 a máme být v pohodě. Ale místo toho dostaneme žlutou a červenou kartu," kritizoval domácí kouč Zbyněk Čížek. Červenal se Petr Nezdařil. Domácí pak následně zvládli dramaticky tiebreak a zajistili si tak dvoubodové vítězství. „Za prvé je třeba říct, že Palkovice nehrály zase tak úplně špatně, ale za druhé, že my neudržíme koncentraci. Jestliže vedeme v setu o tolik bodů, tak to přece nemůžeme přeci prohrát," potvrdil příčny bučovických problémů v dopoledním duelu zkušený Ivo Dubš.

Chyby domácích se pak opakovaly i v odvetě. Na Čížkově týmu byla jasně vidět enormní snaha dokázat, že je pánem situace. Jenže elán Bučovickým vydržel pouze set a půl. Obrat načali Palkovičtí za vysokého vedení domácích (17:12). Domácí pak stačili srovnat na 2:2, koncovku druhého tiebreaku tentokráte lépe zvládli hosté. „Abych řekl pravdu, nedodrželi jsme taktiku, kterou jsme si řekli. Ta byla neriskovat, nepustit je do hry třeba zkaženým servisem nebo chybami. Prostě se s nimi nemůžeme nepřetahovat. Na střídání je nás málo, takže jsme se s nimi nemohli rovnat ani kvalitou na jednotlivých postech. Ale myslím si, že jsme je uspali," řekl po zápase hrající trenér Palkovic Filip Hanák.

Hosté se s úzkým kádrem potýkají už od začátku tohoto ročníku. Také do Bučovic přijeli jen se dvěma hráči na lavičce. O výsledku si předem velké iluze nedělali. „Chceme být důstojným soupeřem, každý získaný set nebo dokonce bod bude jakási nádstavba," říkal Hanák před odjezdem. Po dvojzápasu byl s neplánovaným tříbodovým ziskem a hlavně výkonem velmi spokojený. „Vlastně pořád hrajeme v základní sestavě a většinou se přizpůsobujeme hře soupeře, slabému i silnému. Bodově nám to zatím vychází," usmíval se velice spokojený palkovický kouč, a také jedna z velkých postav obou zápasů.

Škoda, že k rozhodně vysoké sportovní úrovni víc nepřispěli rozhodčí, na čemž se shodly oba tábory. „Byli nejhorším článkem na hřišti, i když neříkám, že poškozovali jen nás. Ale možná nás vyhecovali k takovému výkonu," dodal Hanák.

II. liga – skupina C
Sokol Bučovice – Sokol Palkovice 3:2 (20, 19, -21, -22, 13) a 2:3 (13, -28, -25, 17, -17)

Bučovice: Jambor, Mikula, Auer, Zajíček, Vyhnáček, Dubš, J. Hovorka, Sedlík, Nezdařil.
Palkovice: Plichta, Lach, K. Janečka, Hanák, Bohaček, L. Janečka, Zvolenský, Kolář.
Další výsledky 21. a 22. kola: Drásov – Hlučín 3:1 (16, 24, -22, 23) a 3:1 (24, 25, -23, 17), Znojmo – Litovel 0:3 (-20, -16, -22) a 2:3 (-20, 22, -23, 18, -11), Polanka n. O. – Ostrava 3:0 (20, 13, 17) a 1:3 (-20, 18, -20, 15), Holubice – Šlapanice 3:0 (17, 15, 22) a 3:1 (23, 20, -18, 13).

Autor: Zdeněk Vlach

21.1.2014 VSTUP DO DISKUSE

Společný česko-německý projekt, který je zaměřený na stáže sociálních asistentů.

Němečtí studenti měli českou stáž

Ester Ledecká je překvapivá vítězka Super-G
20

Sportovci tleskají Ledecké. Američanka chce znát její DNA

Olympijský festival v Ostravě: Zóna Deníku jede o víkendu na plné obrátky

Olympijský festival v Ostravar Aréně pokračuje dalším dnem a Deník je samozřejmě u toho. Zóna Deníku jede o víkendu opět naplno a nabízí spoustu lákadel pro všechny návštěvníky.

Nemocných přibylo, dva pacienti s chřipkou v našem kraji zemřeli

Chřipková epidemie v Moravskoslezském kraji pokračuje. V tomto týdnu došlo k dalšímu nárůstu nemocnosti na akutní respirační onemocnění (ARI), nemocnost dosáhla 2301 případů onemocnění na 100 tisíc obyvatel.

Omezeny by měly být i další nonstop bary

Regulace provozoven ve Frýdku-Místku má pokračovat. Radní schválili rozšíření vyhlášky o další dva problémové bary.

Češi bojovali jako lvi. Kanadu porazili 3:2 po nájezdech

/FOTOGALERIE/ Čeští hokejisté v druhém zápase olympijského turnaje porazili Kanadu 3:2 po samostatných nájezdech. Národní tým předvedl mnohem lepší výkon než proti Koreji a rázně vykročil do čtvrtfinále.