Ocenění úspěšných atletů.

Tím se stala žákovská mistryně České republiky v běhu na 800 m (v čase 2:15,73 min – nejlepší čas v českých tabulkách za rok 2014, pozn. red.) Petra Pavlásková. „Petra kromě mistrovského titulu na této trati uspěla ještě na republikovém šampionátu v přespolním běhu, kde získala stříbro. Stejnou medaili pak zaběhla na Evropských hrách mládeže v běhu na 1500 metrů," doplnil úspěchy mladé slezanské atletky předseda oddílu Josef Nejezchleba.

Druhá v pořadí pak skončila Veronika Siebeltová, juniorská mistryně ČR v běhu na 10 km, stříbrná na MČR v hale v chůzi na 3000 m. Třetí místo obsadila Natálie Závorková, juniorská mistryně ČR v chůzi na 10 km a bronzová v běhu na 10 km.

Další pořadí: 4. místo Iveta Rašková (stříbrná dorostenka na MČR v běhu na 1500 m překážek). 5. místo Jan Tesarčík (stříbrný dorostenec na MČR v běhu na 2000 m překážek a stříbrný na 3000 m v hale). 6. místo Kateřina Siebeltová (stříbrná juniorka v běhu na 10000 m a bronzová v hale na 3000 m chůze). 7. místo Monika Čaganová (bronzová dorostenka v hale na 3000 m chůze). 8. místo Eliška Kopcová (šestá žákyně na MČR v přespolním běhu, stříbrná na Evropských atletických hrách mládeže v běhu na 800 m).

V letošním roce zvolili atleti pro zhodnocení výsledků uplynulého roku velice brzký termín. Do místeckého Národního domu dorazilo více než dvě stě padesát atletů a jejich rodičů. Úvodní slovo si vzala předsedkyně oddílu Klára Maštalířová, která mladým atletům poděkovala za vynikající výsledky, zisk dvanácti medailí z mistrovství ČR a dokonce třiceti medailí z Mistrovství Moravy a Slezska. Dalších pět medailí vybojovali frýdecko-místečtí atleti na Evropských atletických hrách mládeže. Mezi další úspěchy se řadí také účasti na desítkách závodů v České republice i zahraničí, které v různých věkových kategoriích přineslo 605 umístění na medailových stupních, z toho 205 jich bylo vítězných. V soutěžích družstev bojovalo jedenáct týmů, z nichž si nejlépe vedly juniorky, kterým těsně uteklo finále MČR a přípravka, která zvítězila v Beskydském poháru přípravek. „Velice jsme se činili také v organizátorské činnosti, když jsme připravili desítky závodů na dráze, na silnici i v terénu jak pro širokou veřejnost, tak pro školy," zdůraznila při projevu Maštalířová.

Závěrečným bodem programu bylo ještě vyhlášení a ocenění nejlepších v celoročních soutěžích, a to Skokanovi roku, Slezanském silákovi a Bežecké ceně mládeže. Ceny nejlepším předávala nejlepší sprinterka historie Slezanu Renata Kubalová (roz. Černochová) a nejlepší běžec klubové historie Peter Mikulenka.