„Jsme rádi, že jsme počet startujících oproti minulým letům opět navýšili. Bylo to náročnější na organizaci, ale musím všechny své kolegy pochválit a poděkovat jim. Vše klapalo," pochvaloval si Josef Nejezchleba z pořádajícího oddílu atletiky TJ Slezan Frýdek-Místek.

Vůbec nejpočetnější byla kategorie ročníků 2004-2005, kde na okruh dlouhý 930 metrů vyběhlo 52 chlapců a 68 děvčat.

V hlavní kategorii čekalo na muže osm okruhů, tedy 7440 metrů a tuto trať mezi šedesátkou běžců zvládl nejrychleji Jakub Zemaník z Vítkovic. Pro ženy byly připraveny čtyři okruhy a nejvíce sil mezi dvaceti šesti ženami měla Petra Vašinová ze Šternberku.
Spokojeni s průběhem letošního Slezanského krosu mohou být i v domácím oddíle, který nakonec získal tři zlaté, šest stříbrných a pět bronzových medailí. „Samozřejmě jsme rádi, že se domácím běžcům dařilo. Mistrem Moravy a Slezska mezi dorostenci se stal Sergej Tkach. Mezi juniorkami vybojovala Veronika Siebeltová stříbro a Natálie Závorková bronz. Ve starších žačkách získala rovněž stříbrnou medaili Eliška Kopcová. Dva překvapivé úspěchy přidali pak do sbírky i mladší žáci, když na druhém místě finišoval Patrik Stankov a třetí doběhl Adam Feranec. Pozadu nezůstala ani naše přípravka," chválil výsledky frýdecko-místeckých atletů Nejezchleba.

Obrovský souboj o vítězství přineslo první kolo Beskydského poháru přípravek, které proběhlo v rámci Slezanského krosu. Mezi chlapci zvítězil o jeden bod Slezan Frýdek-Místek před druhým Třincem a třetí Kopřivnicí. U děvčat bylo pořadí: 1. Třinec, 2. Kopřivnice a 3. Frýdek-Místek.

Slezanský kros – výsledky:
Junioři: 1. Marek Chrascina 25:03 min, 2. Adam Gaura (oba TJ TŽ Třinec) 26:05 min, 3. Dominik Sigmund (SSK Vítkovice). Muži: 1. Jakub Zemaník (SSK Vítkovice) 23:38 min, 2. Tomáš Lichý (TJ TŽ Třinec) 24:48 min, 3. Jakub Benko (AK Kysucké N. Mesto) 24:56 min. Juniorky: 1. Veronika Rosová (SSK Vítkovice) 14:34 min, 2. Veronika Siebeltová 14:36 min, 3. Natálie Závorková (obě Slezan FM) 15:00 min. Ženy: 1. Petra Vašinová (AK Šternberk) 13:56 min, 2. Kristina Čablová (AK EZ Kopřivnice) 15:04 min, 3. Karolína Mrázková (TJ TŽ Třinec) 15:09 min.