Úvodní dvě sady byly velmi vyrovnané a pokaždé se rozhodovalo až v samotné koncovce. Beskydy oba sety zvládly, čímž si vypracovaly dvoubodové vedení. Poté ale začaly domácímu celku ubývat síly, čehož s chutí hrající soupeř využil a pohodovými výhrami 25:18 a 25:17 srovnal krok. Mladý celek hostí pak uspěl i ve zkrácené hře, takže si Příbramští vezou do odvety výhru 3:2. „Pustit vedení 2:0, navíc proti lavičce soupeře, to se nám nemůže stát. Takhle hrát prostě nejde,“ zlobil se po utkání domácí kapitán Tomáš Jambor. „Hráče nejspíš uspokojila výhra z předešlého dne, hráli úplně vlažně. Postupem času nám odcházela kondice, což se projevilo zejména na servise, ale také i na bloku, který nebyl už tak důrazný. Mladí hráče soupeře nás začali přehrávat, my už na to nezareagovali,“ komentoval pohárový souboj kouč Beskyd Přemysl Kubala.

Odvetné utkání mezi oběma soupeři je plánováno na čtvrtek 12. prosince. Do další fáze poháru se Frýdek-Místek probojuje po výhře 3:0 nebo 3:1. V případě, že utkání skončí jeho výhrou v poměru 3:2, bude rozhodovat tzv. Zlatý set. Jakákoliv porážka znamená pro Kubalovic družinu pohárové vyřazení. Beskydy v tomto období čekají následně ještě dva venkovní extraligové zápasy, a to 14. prosince v Praze a o den později pak v Kladně.

BLACK VOLLEY BESKYDY – VK PŘÍBRAM 2:3 (25, 28, -18, -17, -13)

Rozhodčí: Kovář, Kubinec.
Diváci: 150.

Frýdek-Místek: Mitić, Krysiak, Voinau, Babic, Jambor, Jocić, libero: Nogueira. Střídali: Mečiar, David, Jevstratov, Kozák. Trenér: Přemysl Kubala.