Po sto dvanácti výhrách přišla nečekaná prohra. Čtvrtý celek průběžné tabulky favorita přehrával ve všech směrech a zaslouženě zvítězil 3:0 na sety.

Domácí tým trápí zdravotní problémy 
Melichárková, Jelínková a Chlumská mají zraněné koleno, Anna Velikiy se po výpomoci v Lize mistryň vrátila do Izraele. Absence tolika hráček se projevila i ve hře. Navíc pohoda v soupeřově týmu jen dokonala dílo zkázy.

Hned první set přinesl velké překvapení. Hosté se již v jeho začátku chopili vedení 2:0 
a i nadále pokračovali ve výborné hře. Očividně zaskočené Hanačky během okamžiku prohrávaly 2:9. Návrat do hry se jim dlouho nedařil, naopak frýdecké hráčky si hlídaly odstup. Až oddechový čas, který si vzal trenér Čada nabudil Agelky k lepším výkonům a za stavu 19:19 poprvé srovnaly krok se soupeřem. Závěr setu se nesl v napínavém duchu. Prostějov již sahal po vítězství, ale při skóre 24:23 přišel další obrat a Frýdek nakonec v první sadě nečekaně zvítězil 26:24.

I začátek druhé části patřil hostujícím volejbalistkám, které povzbuzené předešlým úspěchem favoritky nadále přehrávaly, a to až do stavu 10:5. Hanačky se poté konečně vzchopily a začaly smazávat své manko a brzy se samy ujaly vedení 12:11, ale dnes jim forma nepřála. Frýdek hrál 
v lepší pohodě a držel s Prostějovem krok až do závěru, který byl opět vyrovnaný. Hosté šli za stavu 23:22 do vedení, a to již nepustili. Domácí obraně se bez libera vůbec nedařilo, vysloveně kazila, co se dalo. Po dvou setech ukazovala světelná tabule překvapivý stav 2:0 pro Frýdek-Místek.

Do třetí sady naskočily Hanačky aktivněji, což se projevilo i na skóre, když si vytvořily čtyřbodové vedení 8:4, ale i tentokrát ukázal Frýdek svou sílu a nenechal si Prostějov utéct. Jednobodový odstup domácím dlouho nevydržel 
a hosté srovnali na 13:13. Vyrovnaný stav zůstal až do koncovky. V té se hráčky Frýdku probojovaly ze stavu 19:22 do vedení 24:23. Na podání šla Mukařovská a měla ve svých rukou opravdovou senzaci. Agelky míč ještě jednou dokázaly vrátit přes síť, ale to bylo vše. David z Frýdku-Místku porazil prostějovského Goliáše 3:0 na sety.

„S prohrou 0:3 nemůže být člověk nikdy spokojený. Je to odraz toho, v jakém stavu se náš tým nyní nachází. Ale přesto, že nám chybí hráčky, hráli jsme bez libera, tak měl být náš výkon jiný. Dneska jsme to prostě nezvládli. Nefungovala nám vůbec obrana, chyběla vůle po vítězství," povzdechl si trenér VK Agel Miroslav Čada.

„Zvítězit zde po tolika letech, kdy Prostějov neprohrál, je skvělé. Je to vánoční. Prostě paráda. Chtěly jsme Prostějov potrápit, ale určitě jsme nečekaly takový výsledek. Byly jsme rozhodně lepší a využily jsme toho," radovala se trenérka Frýdku Alexandra Dedková, kterou celý zápas zdobila vánoční čepice. „Vymyslel to asistent, měl ji na Slavii 
a přišla výhra, takže teď ji budu muset nosit stále," smála se Dedková.

VK AGEL PROSTĚJOV – TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK 0:3 (24, 23, 23)

Rozhodčí: Jiří Dziacký a Daniel Trumpeš. Čas: 78 minut.

Frýdek-Místek: Mukařovská, Kojdová, Pavelková, Závodná, Holišová, Dudová – Spáčilová. Trenérka: Alexandra Dedková.

Prostějov: Gomes, Miletič, Zarková, de Assis, Soares, Vincourová. Trenér: Miroslav Čada.