Už první sada naznačila, že není něco v pořádku. Sokolky špatně přijímaly a ani na smeči nebyly schopny dostat míč přes síť. Za dvacet minut jim soupeřky povolily uhrát pouhých devět míčů. Také po změně stran pokračovaly domácí hráčky v matném výkonu, až třetí sada je trochu probrala. V ní svěřenkyně trenéra Leopolda Tůmy zlepšily svou hru a v jeho průběhu si udržovaly několikabodový náskok, který udržely až do koncovky setu. Ve čtvrtém setu se opět vedlo lépe Brňankám, které v závěru vedly devítibodovým náskokem 13:22. Sokolky dokázaly ztrátu alespoň snížit na 18:22, to však bylo z jejich strany ale vše. „Porážka, ale vůbec i celý zápas, je pro mě velkým zklamáním. Utkání se určitě nelíbilo ani našim fanouškům. Prohráli jsme především vinou špatné přihrávky. Ideální výkon nepředvedly ani naše zkušenější hráčky," mrzelo po zápase domácího trenéra Leopolda Tůmu. Spokojenější byl pochopitelně jeho protějšek Bruno Napolitano, který k zápasu řekl: „My jsme s výhrou samozřejmě spokojeni. Chválím dnes spolupráci bloku a obrany, v tom jsme domácí tým převyšovali."

K dalšímu zápasu nastoupí sokolky již zítra, kdy od 17 hodin hostí na domácí palubovce tým šternberského Sokola.

TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – VK KP BRNO 1:3 (-9, -17, 21, -20)

Rozhodčí: Duda, Bohačík. Doba hry: 103 minut.
Statistika zápasu - smeče: 41:40, bloky: 9:13, podání: 2:11, chyby soupeře: 20:39.
Frýdek-Místek: Uhrová 2, Štrbová 15, K. Vašinová 3, Pavelková 9, Holišová 13, Mitrega 5. Libero: Radivojevičová. Střídaly: Cidlíková 1, Kavková 2, Bulínová, Závodná 2. Trenér: Leopold Tůma.
Další výsledky 22. kola: Volejbal Přerov – VK Agel Prostějov 0:3 (-18, -15, -19), TJ Ostrava – VK UP Olomouc 2:3 (-17, 22, 16, -22, -9), Sokol Šternberk – Olymp Praha 0:3 (-19, -14, -11).