Pokud v prvním vzájemném zápase překvapivě uspěly hráčky z jižní Moravy, tentokráte se již sokolky na utkání lépe připravily a v předehrávce 14. kola soupeřky doslova z palubovky smázly.

Úvodní dvě sady se hrály v režii frýdecko-místeckých volejbalistek, kdy domácí hráčky byly lepší ve všech herních činnostech. „V prvním setu jsme předvedli hru bez útoku, v tom druhém si holky zase špatně přihrávaly," viděl hlavní příčiny hladkého průběhu brněnský kouč Marek Meriač. Ve třetí sadě dokázaly Jihomoravanky zvrátit průběh ze 7:3 na 8:10, to však bylo z jejich strany vše. Domácí volejbalistky nakonec i třetí set hladce vyhrály 25:18. „Kvituji, že si v tomhle utkání mohla zahrát i naše lavička. Je jen škoda, že ne celá. Jinak jsme hru po celý její průběh kontrolovali, výhra je naprosto zasloužená," hodnotil předehrávaný duel domácí trenér Pavel Kožuch. „Až na ten menší výpadek ve třetím setu byl zápas v naší režii," dodala spokojeným hlasem frýdecko-místecká kapitánka Katarína Dudová.

Pro další body by si měly sokolky povinně zajet i dnes, kdy se od 17 hodin představí na palubovce šternberského Sokola.

Sokol Frýdek-Místek – SG Brno 3:0 (13, 14, 18)

Rozhodčí: Kavala, Kubinec. Doba hry: 59 minut. Diváci: 100.

Frýdek-Místek: Závodná, Dudová, Michalíková, Yordanska, Kubová, Melicharová. Libero: Kędzia. Střídali: Turbak, Štrbová, Kavková, Radivojevičová. Trenér: Pavel Kožuch.