Sedmé sokolky totiž narazí na druhý tým po základní části – SK UP Olomouc. „Do play-off sice nejdeme v roli favoritek, ale možná to bude pro nás tak lepší. Nikdo od nás nečeká, že bychom přes Olomouc prošly, takže ani ta nervozita není na místě," myslí si frýdecko-místecké libero Natalie Radivojevičová. „Na druhou stranu ale náš výkon není v poslední době optimální. Do čtvrtfinále jdeme s tím, že si zahrajeme minimálně ještě tři zápasy proti opravdu kvalitnímu soupeři. Navíc se vzájemně velmi dobře známe. Pokud každá z nás podá nadprůměrný výkon, můžeme protivníka potrápit," burcuje před čtvrtfinálovou sérií Radivojevičová. V podobném duchu mluví i smečařka Andrea Štrbová, která se v loňské sezoně radovala s Frýdkem ze zisku bronzové medaile. „Na zápasy s Olomoucí se samozřejmě těšíme. Jsme outsideři, takže nemáme co ztratit. Ba naopak, můžeme jen překvapit. Pokusíme se ze sebe dostat maximum. Olomouc, to jsou samé zkušené hráčky. My jsme naopak mladý tým. Můžeme proti nim uspět pouze bojovným výkonem," přeje si Štrbová.

Jak tedy přelstít favorizované Hanačky? „Důležitou činností bude servis. Musíme jím zatlačit tak, aby Katarína (Dudová, pozn. red.) neměla možnost přihrávat středovým hráčkám, které má Olomouc opravdu výborné. Dalším důležitým aspektem bude naopak naše přihrávka," vypichuje důležité body před sobotním startem play-off Radivojevičová.

Série hraná na tři vítězství začíná v sobotu a v neděli na Hané (oba zápasy začínají v 17 hodin). Poté se zápasy přesunou do Frýdku-Místku, kde by se mělo hrát ve středu a ve čtvrtek rovněž od 17 hodin. Pokud by tuto čtvrtfinálovou sérii rozhodoval až pátý duel, ten by byl na pořadu pak v sobotu 26. března znovu na palubovce olomouckého celku. (sch)

VK UP Olomouc – TJ Sokol NIBE Frýdek-Místek

Vzájemné zápasy v letošní sezoně: 3:0 (19, 23, 17) a 3:0 (7, 16, 17).

Los čtvrtfinále:
Olomouc – FM sobota 19. 3. 17.00
Olomouc – FM neděle 20. 3. 17.00
FM – Olomouc středa 23. 3. 17.00
FM – Olomouc čtvrtek 24. 3. 17.00
Olomouc – FM sobota 26. 3. 17.00