A sokolkám vyšel parádně vstup do utkání, kdy Hanačkám povolily premiérový bod až za stavu 6:0. Frýdeckým fandům trochu zatrnulo po prvním technickém timu, kdy hostující celek snížil z 9:4 na 9:7. Domácí trenér Leopold Tůma ale správně zareagoval, rychle udělil svým svěřenkyním ty správné rady a šestibodový náskok byl rázem zpátky (13:7). Sokolky si už dobře rozehranou sadu vzít nenechaly a po výhře 25:19 se mohly radovat ze zisku prvního bodu.

Pokud domácím hráčkám vyšla parádně úvodní sada, ta druhá už jednoznačně patřila vicemistryním republiky. Olomouc po výhře 25:17 rychle srovnala stav na 1:1.
Také třetí set se vyvíjel lépe pro hostující celek. Za stavu 10:17 už sokolkám v hale málokdo věřil. Ještě za stavu 19:24 měly olomoucké volejbalistky pět setbolů, ovšem sokolky šňůrou pěti bodů v řadě sadu zdramatizovaly. Následné dva míče ale domácí hráčky uhrát nedokázaly a pustily tak své soupeřky do vedení 1:2 (24:26).

Závěrečný čtvrtý set už byl z domácí strany jen pouhou labutí písní. Hanačky na palubovce jasně dominovaly a po výhře 25:11 si z místecké haly odvedly zasloužené tři body. „Odehrály jsme výborně tři sety, v tom čtvrtém jsme už bohužel odpadly. Oproti soupeřkám nám nefungovala hra středem. Tam nám právě ty body chybí. I přes porážku ale musím říct, že se naše hra stále lepší, věřím, že už konečně budeme bodovat,“ hodnotila domácí střetnutí kapitánka sokolek Daniela Pavelková.

I domácí trenér Leopold Tůma ocenil bojovnost svých svěřenkyň. „Právě za tu bojovnost musím tým pochválit,“ řekl. „V první sadě jsme soupeřky dokázaly zatlačit podáním, jenže v druhém setu to bylo přesně naopak. Olomouc zlepšila podání a od toho se pak odvíjel celý zápas. Hlavně jsme přestali skládat bodové míče,“ mrzelo Tůmu.

„Po nevydařeném prvním setu jsme se dokázali naštěstí zkoncentrovat a v dalších třech setech svůj výkon i zlepšit. Co mě dnes potěšilo, tak nebojácný výkon kadetky Emy Kneiflové,“ ocenil výkon mladé volejbalistky olomoucký stratég Jiří Teplý.

Další extraligový zápas odehrají volejbalistky Frýdku-Místku už v sobotu v Ostravě, kde se hraje od 17 hodin.

Sokol Frýdek-Místek – VK UP Olomouc 1:3 (19, -17, -24, -11)
Rozhodčí: Kořenek, Pecháček, čas: 98 minut, diváci: 100.

Frýdek-Místek: Pavelková 19, Mitręga 7, K. Vašínová 5, Borovcová 10, Kukučová 11, Błasiak 3. Libero: Radivojevičová. Střídala: Sobotíková, Šprochová 1. Trenér: Leopold Tůma.