„Musím pochválit všechny holky. Neskládaly hlavu, když se nám zrovna nedařilo. Hrály jsme konečně jako tým to, co trénujeme a konečně se nám to vrací,“ radovala se zkušená blokařka a kapitánka Frýdeku-Místku Veronika Stružková z výhry 3:2 a zisku dvou bodů.

„Navázaly jsme na výkon z Ostravy - obranou, pohybem a hlavně v poli,“ vrátila se trenérka Sokolek Alexandra Dedková ještě k předcházejícímu kolu. Její tým v něm vedl 2:1 na sety, ale nakonec čtvrteční derby prohrál 2:3.

VK ČEZ Karlovarsko – Black Volley Beskydy 3:0 (25:17, 25:21, 25:21).
OBRAZEM: Beskydy s favoritem neuhrály ani set, servisem je sestřelil Pastrňák

Na Hané se naopak dokázal zvednout za nepříznivého stavu. „První set nebyl úplně zlý. Ve druhém se nám podařilo vyhrát, zlepšily jsme se a podpořily to konečně výborným útokem,“ potěšil trenérku Frýdku-Místku obrat, který vedl k pátému vítězství v této sezoně.

Sokolky v sobotu přehrály Olomouc také v dalších činnostech - na esa z podání 8:6 a na body z bloků 7:5. „Ve čtvrtém a v pátém setu se nám povedlo ubránit jejich univerzálku, která je hlavní oporou týmu,“ upozornila kapitánka Sokolek, které jsou v tabulce osmé, na dvaadvacetiletou ukrajinskou volejbalistku Annu Artyshuk, autorku 27 bodů Hanaček.

„Doufám, že budeme sbírat další body do tabulky, protože chceme hrát play-off. Musíme na tento zápas navázat,“ připomenula Veronika Stružková nadcházejí duel se sedmým KP Brno v sobotu ve Frýdku-Místku.

Utkání 19. kola volejbalové extraligy žen: TJ Ostrava - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:2, 25. ledna 2024 v Ostravě.
OBRAZEM: K výhře v derby měly blíž Sokolky, šťastnější ale nakonec byla Ostrava

Extraliga volejbalistek – 20. kolo:

Šantovka Olomouc – Sokol Frýdek-Místek 2:3 (18, -27, 19, -20, -11)

Rozhodčí: Vachutka a Činátl, čas: 122 min., diváci: 150.

Olomouc: Nowak 12, Artyshuk 27, Farská 5, Nečasová 8, Shevkenek 2, Fedchuk 17, libero Chaloupková – Šotkovská 10. Trenér: Jan Drešl.

Frýdek-Místek: Petrová 7, Fukalová 6, Doshkova 23, Agbolossou 14, Strušková 7, Dvořáčková 1, libero Kulová – Murillo 17, Krejčí. Trenérka: Alexandra Dedková.