„Ve Šternberku to bylo vyrovnané, ale i takové nepěkné utkání se spoustou nevynucených chyb. Bohužel se na něm podepsali i rozhodčí. Ne, že bych si stěžoval, ale ovlivnili tu hru hodně, hlavně ve třetím setu, kdy jsme byli ve vedení asi o tři body a měly tam být dva balony vyloženě pro nás a oni to pískli naopak. Tam se to zkrátka zlomilo. Domácí bojovali, nám se pak nedařilo v obraně a nesložili jsme míče," hodnotil duel na Hané trenér Frýdku-Místku Leopold Tůma.

Sokolky své soupeřky z Prahy v úvodním setu doslova zaskočily. Olymp zatlačily servisem a v průběhu setu si udržovaly několikabodový odstup (12:6, 18:14 a 22:19). Nakonec sadu získaly v poměru 25:20. Po první změně stran se hostující hráčky zlepšily, lépe si začaly přihrávat a během celé sady vlastně nepustily domácí volejbalistky do hry. Sokolkám se sice povedlo srovnat stav na 17:17, to ale bylo z jejich strany ve druhém setu vše. Pražanky srovnaly po výhře 20:25 průběžný stav na 1:1.

Průběh třetího setu byl až do stavu 10:10 vyrovnaný, poté svěřenkyně trenéra Tůmy odskočily svým soupeřkám na 17:12 a s přehledem si pak dokráčely pro zisk důležitého druhého bodu. I čtvrtý set přinesl vyrovnaný volejbal. Důležitý moment přišel za stavu 13:14 pro hostující celek. Sokolky totiž díky sérii servisů polské smečařky Agnieszky Mitręgy otočily skóre na 20:14 a následně zápas dotáhly do překvapivého, ale za to vítězného konce. „Otřesné, tohle se nedá ani hodnotit," čertil se po utkání trenér pražského týmu Stanislav Mitáč. Slova chvály nenašla ani hostující kapitánka Eva Hodanová, která byla nejlepší hráčkou Pražanek. „Z naší strany to byl doslova odevzdaný zápas. Udělaly jsme spoustu zbytečných a nevynucených chyb. V určitých chvílích zápasu jsme nebyly schopné uhrát balón," řekla. Radost na domácí straně byla pochopitelná, vždyť omlazený frýdecko-místecký celek si vyšlápl na druhý tým loňské sezony. „Samozřejmě, že panuje velká spokojenost. Výhra byla totiž zasloužená. I proto bych velice rád pochválil celý tým, hlavně za bojovnost a dodržení pokynů, které jsme si před utkáním řekli," zářil úsměvem domácí lodivod Leopold Tůma.

K dalšímu extraligovému duelu nastoupí sokolky až v sobotu 5. března, kdy v domácím prostředí přivítají od 17 hodin celek Králova Pole.

SOKOL NIBE FRÝDEK-MÍSTEK – OLYMP PRAHA 3:1 (20, -20, 21, 18)

Rozhodčí: Peloušek, Topolánek. Doba hry: 107 minut. Diváci: 250. Statistika utkání – smeče: 48:40, bloky: 7:11, podání: 4:5, chyby soupeře: 36:31.
Frýdek-Místek: Mitręga 6, Pavelková 15, Uhrová, Štrbová 17, K. Vašinová 7, Holišová 14. Libero: Radivojevičová. Trenér: Leopold Tůma.
Další výsledky 21. kola: TJ Ostrava – VK Agel Prostějov 0:3 (-17, -20, -17), VK UP Olomouc – Volejbal Přerov 3:0 (21, 16, 14), utkání VK Královo Pole – TJ Sokol Šternberk se hraje ve čtvrtek 25. února.