Sokolky prohrály potřetí v řadě

Extraligové volejbalistky frýdecko-místeckého Sokola nestačily v 7. kole na hráčky Králova Pole.

19.11.2017

Sokolky na palubovce brněnského Králova Pole prohrály 1:3.Foto: Lubomír Stehlík

Po první sadě to s brněnskými volejbalistkami nevypadalo dobře. „V prvním setu jsme hrály to, co jsme chtěly a na co jsme se připravovaly. Nám pak uškodila hlavně střídající Kopáčová, která se výborně rozehrála, a my jsme ji nebyly schopné ubránit,“ řekla k zápasu hostující kapitánka Daniela Pavelková.

Královopolanky se totiž vzpamatovaly, zápas otočily a zvítězily 3:1 na sety. Tím svěřenkyně trenéra Marka Rojka přerušily nepříznivou sérii tří porážek v řadě. „V úvodním setu se na nás podepsal stres po posledních prohrách. Bylo cítit, že družstvo je trochu nervózní. Na druhou stranu jsem strašně rád, že se tým poté vnitřně semkl a dovedl zápas do vítězného konce,“ potěšilo domácího trenéra Marka Rojka.

Zatímco domácí celek svou nepříznivou sérii porážek ukončil, Frýdek ji naopak prodloužil. „Porážka mrzí, Brno bylo totiž hratelné. V první sadě jsme ještě plnili to, co jsme si řekli, ale příchodem Kopáčové se Brnu zlepšila úderná síla na síti. A tam došlo ke zlomu,“ hodnotil duel hostující kouč Leopold Tůma. „Druhý set byl ještě vyrovnaný, ale od toho třetího jsme přestaly útočit, měly jsme přihráno, ale bohužel jsme nebyly schopny složit balón,“ viděla hlavní příčiny porážky Pavelková.

V dalším kole se sokolky představí opět na palubovce svých soupeřek, tentokráte to bude v Olomouci, kde se hraje v sobotu 25. listopadu od 17 hodin.

VK KP Brno - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:1 (-22, 20, 15, 14)
Nejvíce bodů Brna: Boulová, Kopáčová po 17, Meidlová, Vyklická a Assis po 10. Rozhodčí: Kvarda, Kořenek. Diváci: 350. Doba hry: 100 minut.

Frýdek-Místek: Błasiak 3, Pavelková 10, Kvapilová 8, Borovcová 1, Kukučová 6, Mitręga 5. Libero: Radivojevičová. Střídali: I. Vašinová 6, K. Vašinová. Trenér: Leopold Tůma.

Volejbal ženy tabulka

19.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Silný vítr. Ilustrační snímek.

Meteorologové varují před extrémně silným větrem

Chodce na Frýdecko-Místecku srazil automobil

Ovoce bylo letos málo, z pálenic si zákazníci odvážejí také „směsky“

Nejen slivovici, hruškovici, či calvados letos připravovali svým zákazníkům v pálenicích v Ostravě a okolí. Daleko více než v předchozích letech dávali do kotlů kvasy připravené z několika druhů ovoce, takzvané směsky.

Knihovna Třinec má jedinečný stromeček

Nejen město má svou vánoční výzdobu. Na nejoblíbenější svátky v roce se patřičně připravila také Knihovna Třinec.

Rumuni klátili značku a pošťák házel balíky: prohlédněte si nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 8. prosince 2017.

Třinec s Jihlavou poprvé inkasoval a na Vysočině prohrál v prodloužení

Hokejisté Třince přišli o třetí příčku. Tým trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny prohrál na ledě jihlavské Dukly 0:1 po prodloužení, když v jeho druhé minutě ujel útočník Lukáš Anděl a rozhodl.