Po první sadě to s brněnskými volejbalistkami nevypadalo dobře. „V prvním setu jsme hrály to, co jsme chtěly a na co jsme se připravovaly. Nám pak uškodila hlavně střídající Kopáčová, která se výborně rozehrála, a my jsme ji nebyly schopné ubránit,“ řekla k zápasu hostující kapitánka Daniela Pavelková.

Královopolanky se totiž vzpamatovaly, zápas otočily a zvítězily 3:1 na sety. Tím svěřenkyně trenéra Marka Rojka přerušily nepříznivou sérii tří porážek v řadě. „V úvodním setu se na nás podepsal stres po posledních prohrách. Bylo cítit, že družstvo je trochu nervózní. Na druhou stranu jsem strašně rád, že se tým poté vnitřně semkl a dovedl zápas do vítězného konce,“ potěšilo domácího trenéra Marka Rojka.

Zatímco domácí celek svou nepříznivou sérii porážek ukončil, Frýdek ji naopak prodloužil. „Porážka mrzí, Brno bylo totiž hratelné. V první sadě jsme ještě plnili to, co jsme si řekli, ale příchodem Kopáčové se Brnu zlepšila úderná síla na síti. A tam došlo ke zlomu,“ hodnotil duel hostující kouč Leopold Tůma. „Druhý set byl ještě vyrovnaný, ale od toho třetího jsme přestaly útočit, měly jsme přihráno, ale bohužel jsme nebyly schopny složit balón,“ viděla hlavní příčiny porážky Pavelková.

V dalším kole se sokolky představí opět na palubovce svých soupeřek, tentokráte to bude v Olomouci, kde se hraje v sobotu 25. listopadu od 17 hodin.

VK KP Brno - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:1 (-22, 20, 15, 14)
Nejvíce bodů Brna: Boulová, Kopáčová po 17, Meidlová, Vyklická a Assis po 10. Rozhodčí: Kvarda, Kořenek. Diváci: 350. Doba hry: 100 minut.

Frýdek-Místek: Błasiak 3, Pavelková 10, Kvapilová 8, Borovcová 1, Kukučová 6, Mitręga 5. Libero: Radivojevičová. Střídali: I. Vašinová 6, K. Vašinová. Trenér: Leopold Tůma.

Volejbal ženy tabulkaZdroj: Deník