PVK PŘEROV - SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK 3:1 (18, -23, 25, 18)

Trápení frýdecko-místeckých volejbalistek nadále pokračuje. O minulém víkendu nestačily svěřenkyně trenérky Alexandry Dedkové na tým Přerova. Sokolky tak prohrály třetí utkání v řadě.

Domácí mančaft naskočil do utkání v kompletní sestavě a začal v daleko lepší formě. Alexandra Dedková, trenérka Frýdku-Místku, musela už po chvíli zažádat o oddechový čas, když Přerov vedl 6:1. Soupeř ovšem ze své ztráty pravidelně bod po bodu ukrajoval, až srovnal na 10:10. Za tohoto stavu se domácí hráčky probraly a vybudovaly si do koncovky mírný náskok. První set se už poté stal jasnou záležitostí party kolem kouče Sirvoně – Hanačky zvítězily 25:18.

Nesmírně vyrovnaný byl set číslo dva. Ani jeden z týmů od začátku až do konce nevedl více než dvoubodovým rozdílem. Závěr tak skýtal hodně velké drama. Za stavu 23:23 urval Sokol bod a domácí lavička si vzala oddechový čas. Jenže i ten následný putoval na stranu hostujícího celku, který srovnal na 1:1.

Začínalo se tedy „od znova“. Třetí set byl nesmírně důležitý pro další vývoj utkání. V jeho úvodu hrál prim Frýdek-Místek, jež vedl 3:6. Do prvního technického time-outu ovšem přerovská parta otočila na 8:7. Vyrovnaný volejbal pokračoval i v dalším průběhu utkání. Oba soupeři se navzájem kontrolovali a jeden druhého nepouštěl do žádného trháku. Vše se tedy opět rozhodovalo až v samotné koncovce. Sokolky za stavu 22:22 zaznamenaly dva body v řadě a měly tak výhodu dvou setbolů. Ani jeden se jim však nepodařil proměnit, za což následně pykaly. Přerov hned svou první výhodu při skóre 26:25 proměnil, jelikož jedna z hráček Frýdku-Místku smečovala jen do pásky.

Úvod čtvrté sady byl opět nesmírně vyrovnaný, avšak jen do stavu kolem deseti bodů. Od tohoto okamžiku začala mít více ze hry děvčata Prechezy, když vedla dokonce rozdílem šesti bodů 18:12. Zkušený přerovský tým si už nadějné vedení pohlídal, čtvrtý set vyhrál 25:18 a celkově tak zvítězil 3:1. Sirvoň.

V 16. kole přivítají frýdecko-místecké volejbalistky na domácí palubovce hráčky Mittalu Ostrava. Derby je na pořadu v sobotu 5. března od 17 hodin (hala 6. ZŠ v Místku).

Rozhodčí: J. Blažek – T. Vojtíšek, doba hry: 95 minut.

Frýdek-Místek: Haškovcová, Kojdová, Janďourková, Orlovská, Holingrová, Závodná. Libero: Petrová. Střídaly: Mazurová, Jurčíková, Pavelková, Kubová. Trenérka: Alexandra Dedková.

Další výsledky 15. kola: Mittal Ostrava – VK KP Brno 0:3 (-13, -12, -22), Sokol Šternberk – Tatran Střešovice 3:0 (23, 20, 19), Olymp Praha – SK UP Olomouc 1:3 (20, -17, -23, -17), VK TU Liberec – Slavia Praha 0:3 (-22, -17, -20).

(kle)