V praxi to tedy znamená, že pokud chtějí sokolky postoupit do semifinále, musí ve čtvrteční odvetě porazit svého soupeře 3:0. V případě, že by utkání skončilo 3:1 ve prospěch Frýdku-Místku, odehrál by se další, takzvaný Zlatý set. Každý jiný výsledek by do další fáze poháru posunul celek z Přerova. „Na utkání s Přerovem jsme se připravovali stejně, jako na každé jiné extraligové utkání. Chceme samozřejmě zvítězit, ale ten zápas není pro nás až tak prioritní. Přeci jen by nás v dalším pohárovém kole čekal Prostějov. I proto dostanou příležitost holky ze širšího kádru, bereme to také i jako přípravu na náš sobotní duel ve Šternberku," prozradila před utkáním frýdecko-místecká trenérka Alexandra Dedková. „Náš celek je natolik silný, že je v jeho silách zvítězit a postoupit," dodala.

Sokolky se stále budou muset obejít bez služeb české reprezentantky Martiny Jakubšové, která se zotavuje ze zlomeniny záprstní kůstky. „Momentálně stále rehabilituji, ale snažím se udržovat ve fyzické kondici, abych se pak hned mohla zapojit do tréninku s holkami. Věřím, že to bude už brzy, ale vše napoví kontrola a rentgen, které mě čekají na konci listopadu," svěřila se Deníku frýdecko-místecká smečařka. „Pokud holky podají s Přerovem svůj standardní výkon, tak věřím, že můžeme ještě postoupit. Navíc je před námi výzva v podobě dalšího kvalitního utkání s mistrovským Prostějovem," burcuje své spoluhráčky Jakubšová.

Dodejme jen, že pohárová odveta mezi Frýdkem-Místkem a Přerovem se hraje ve čtvrtek 22. listopadu od 17 hodin v místecké hale u 6. ZŠ.

Čtvrtfinále Českého poháru žen: VK Agel Prostějov – Slavia Praha (22. listopadu – 17.00, první utkání 3:0), KP Brno – SK UP Olomouc (22. listopadu – 18.00, první utkání 2:3), TJ Ostrava – Olymp Praha (16. prosince – 17.00, první utkání 0:3).