Domácí celek srážely hlavně nevynucené chyby, přesto díky povedeným blokům a zvládnuté koncovce získal Přerov první sadu v poměru 25:23. Také ve druhém setu to vůbec nevypadalo se Zubřicemi špatně. Domácí hráčky chtěly utnout pětizápasovou šňůru proher. Dařilo se jim to do stavu 19:17. Pak odešly v útoku a dokázaly uhrát pouhé dva body, bylo srovnáno. Ve třetím dějství se Frýdek dostal až do sedmibodového vedení. Zubřice sice snížily, přesto šly hostující hráčky do vedení 2:1 na sety.

Také čtvrtý set patřil od úvodního podání hostujícím hráčkám. Ty ukázaly obrovskou touhu po vítězství, získaly ve svůj prospěch nejen čtvrtou sadu, ale také nakonec odjely domů se zaslouženým plným bodovým ziskem. „Bojovaly jsme, ale bohužel děláme moc vlastních nevynucených chyb ve všech činnostech. To nám podráží nohy," přiznala kapitánka domácích Eliška Ticháčková. „Kromě prvního setu, kdy jsme podlehli určitému sebeuspokojení, jsme domácí odtlačili od sítě servisem. Výhra je zasloužená, utkání velice dobře odehrála nahrávačka Kavková. Oproti domácím měly holky větší touhu po vítězství, za což jim patří pochvala," zářil spokojeností po zápase hostující trenér Leopold Tůma. Spokojená byla rovněž i frýdecká kapitánka Kateřina Holišová. „Za tři body jsme všechny moc rády. Bylo to těžké a vyrovnané utkání. Chtěla bych za kolektivní výkon vyzdvihnout celý tým," dodala Holišová.

Následující zápas nebude pro volejbalisty Frýdku-Místku vůbec jednoduchý, jelikož sokolky hostí v sobotu 4. února od 17 hodin ve své hale osminásobné české mistryně z Prostějova. Ty i letos vévodí průběžnému pořadí extraligové soutěže.

VOLEJBAL PŘEROV - SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK NIBE 1:3 (23, -21, -21, -21)
Rozhodčí: Topolánek, Duda. Diváci: 100. Doba hry: 104 minut.

Frýdek-Místek: Kavková 9, Pavelková 10, Jurčíková 17, Kukučová 17, Holišová 11, Mitręga 13. Libero: Radivojevičová. Trenér: Leopold Tůma.