Pokud ji jejich soupeřky chtějí prodloužit, musí ve svém výkonu přidat a uspět ve druhém zápase, který je na programu v sobotu od 17 hodin v ostravské hale ve Varenské ulici.

„Do Frýdku se určitě chceme ještě vrátit," odmítla ostravská blokařka Iva Nachmilnerová konec sezony. Případný rozhodující třetí souboj by se odehrál ve středu 22. dubna opět pod frýdeckou sítí. „Dnes to bylo z naší strany hodně málo bojovné. Na to, že hrajeme o placku, musíme chtít víc. Věřím, že v domácím prostředí to v sobě najdeme. Potřebujeme hlavně přepnout v hlavách, vždyť hrajeme letos poslední zápasy," řekla Nachmilnerová, která se v závěru druhé sady zranila. Do hry se vrátila až na začátku třetího dějství. „Nebudu vám samozřejmě říkat, že to je špatné," usmála se blokařka. „Je to asi menší výron v kotníku, ale dohrát se s tím dalo," určila si diagnózu Nachmilnerová, která je profesí lékařka.

Větší spokojenost vládla po utkání pochopitelně na domácí straně. „Sérii musíme uzavřít už v Ostravě. Trápí mě nejen problémy s kostrčí, ale mám pravděpodobně i něco s vazy v rameni," prozradila smečařka sokolek Martina Michalíková, která je spolu s Veronikou Závodnou čerstvě nominována do širšího reprezentačního výběru trenéra Carla Parisiho. Z Ostravy má pozvánku do národního týmu nahrávačka Kateřina Valková.

„S holkama jsme se po návratu z Prahy zařekly, že už žádný pětisetový zápas hrát letos nechceme," zdůraznila sympatická volejbalistka Michalíková. V semifinále se čtyři z pěti duelů Frýdku-Místku s Olympem rozhodovaly až ve zkráceném tie-breaku, Ostrava absolvovala dlouhou sérii pěti utkání ve čtvrtfinále s KP Brno, ale jen dvě z nich byla pětisetová, v dalším kole play-off prohrála s Prostějovem třikrát 0:3.

Extraliga volejbalistek první zápas série o 3. místo:

Sokol Frýdek-Místek - TJ Ostrava 3:0 (19, 15, 23)

Rozhodčí: Hudík a Renčín, čas: 78 min., diváků: 350. Stav série (na dvě vítězství): 1:0.

Frýdek-Místek: V. Závodná 9, Dudová 7, Michalíková 11, Yordanska 13, Kubová 9, Štrbová 6, libero Kędzia I. Vašinová, Turbak, Melicharová 3. Trenér: Kožuch.
Ostrava: Ondrušková 7, Zemanová 5, Kukučová 8, H. Kojdová 6, Nachmilnerová 6, Valková 3, libero Spáčilová Součková 1, Zedníková 3, Polášková, Pinková, Kvapilová. Trenér: Pommer.